Ondernemingsraadvergadering op dinsdag 15 maart 1966 Aanwezig de heren H. Jordaan, G. J. van Put ten, J. Harbers, A. Borkent, J. H. Seppenwoolde, J. Spenkelink, J. H. Nijland, G. J. J. Beunk, J. Bruins, J. Heuver, G. Kiers, G. Wessels, G. Tij hof, J. Leusink, W. Harbers, V. K. Pavlicek en J. C. Torn. De heer J. Waanders was wegens ziekte verhin derd de vergadering bij te wonen. De Voorzitter opent de vergadering en heet allen hartelijk welkom. In het bijzonder heet de Voorzitter welkom de twee nieuwe leden n.l. de heer G. Kiers (Weverij Geurne), die in de plaats is gekomen voor de heer G. Kippers en de heer G. Tijhof (Pakkerij) die de plaats van de heer A. J. Seppenwoolde heeft ingenomen. Spreker hoopt dat de samenwerking van beide kanten op prettige wijze zal plaats vinden; dit niet alleen in het belang van de werknemers, maar ook in het belang van het bedrijf in zijn totaliteit. Soms zullen er aldus spreker moeilijke punten te behandelen zijn, waarbij men ener zijds de belangen van de werknemers moet be hartigen, maar anderzijds zal men ook de be langen van het bedrijf voor ogen moeten houden. Hierbij zal men aldus spreker zelf veel offers moeten brengen, maar toch hoopt spreker dat men in de toekomst meer en meer begrip voor elkanders standpunt zal kunnen opbrengen. 2a. Notulen van de vorige vergaderingen. 1. Notulen 7 december 1965. De Voorzitter vraagt of hierover nog op- of aanmerkingen zijn. De heer Spenkelink komt nog eens terug op het onderwerp over de vrije snipperuren. De Voorzitter zegt dat men de snipperuren pro portioneel op moet nemen, bovendien hangt het ook veel van de persoon zelf af. De heer Pavlicek zegt dat aan de bazen zelf ge vraagd is om de snipperuren zoveel mogelijk proportioneel te laten opnemen alhoewel er wel uitzonderingen gemaakt kunnen en mogen wor den, maar de uniforme regeling is voor de grote massa, anders krijg je moeilijkheden. De Voorzitter vraagt of één der O.R.-leden ver der nog op- of aanmerkingen heeft. 4 Niemand brengt nog een opmerking naar voren, zodat de heer Pavlicek de vragen zal beant woorden die in de vergadering van 7 december zijn gesteld. Vraag van de heer J. H. Seppenwoolde die graag zou zien dat bij een veranderde werk methode het O.R.-lid van die afdeling bij de Tarief commissiebespreking aanwezig zou zijn. Dit probleem zou besproken worden in de eerst volgende vergadering van de tariefcommissie en dit is inmiddels gebeurd. 2. Notulen 25 januari 1966. Deze worden onder dankzegging aan de secre taris goedgekeurd. Antwoorden op vragen van de vergadering 25-1-1966. De heer J. H. Seppenwoolde stelde een vraag betreffende de uitslag van de doorlichting. De uitslag is nog niet bekend; zodra de uitslag be kend is zal deze worden medegedeeld. 3. Notulen 28 januari 1966. Hierover zijn geen op- of aanmerkingen en er zijn ook geen vragen gesteld. 2b. Bespreking werktijd 2 ploegen. De Voorzitter neemt het woord en zegt dat 31 maart al weer nadert; dit betekent dat we zullen moeten praten over de werktijdregeling voor het 2e kwartaal 1966, dus van 1 april t.m. 30 juni 1966. De orderpositie is erg goed, maar de per soneelsbezetting daarentegen loopt terug. Boven dien is het aantal zieken enorm hoog; de vorige week b.v. waren er (i.v.m. de griep epidemie) 188 zieken. Op de 1100 personeelsleden komt dit 24

Het Anker | 1966 | | pagina 24