collectief over kan werken op vrijwillige basis.) Van de 177 strookjes die binnen gekomen zijn, waren er: 163 die 88 uur wilden werken, (voorstel I) dus zoals men tot nu toe heeft gewerkt. 1 stem werd uitgebracht op voorstel II (85 uur) 2 stemmen werden uitgebracht op voorstel III (82.5 uur -)- 1 zaterdag per 4 weken werken.) 8 stemmen op voorstel IV (als de A- en B- ploegen, 85 uur) 3 stemmen hadden andere voorstellen dan die op de circulaire stonden aangegeven. (Nadat op 31 januari 1966 alle strookjes binnen zijn gekomen, is de uitslag van de gehouden enquête als volgt: 222 stemmen vóór werktijdregeling nr. I - •88 uur 4 stemmen vóór werktijdregeling nr. II - 85 uur 4 stemmen vóór werktijdregeling nr. Ill - 82.5 uur -|- 1 zaterdag per 4 weken 11 stemmen vóór werktijdregeling nr. IV - als de A- en B-ploegen, 85 uur In totaal zijn er 241 strookjes ingeleverd.) De Voorzitter zegt dat het probleem van de C- en D-ploegen met deze enquête tot en met 31 maart a.s. opgelost is. Spreker zegt dat er in de vorige vergadering af gesproken is dat men eind januari weer bij elkaar zal komen om de werkwijze van de A- en B-ploegen te bekijken. De Voorzitter stelt voor de mensen stuk voor stuk te vragen hoe ze willen werken, 85 óf 89)4 uur. Uiteindelijk stelt de Voorzitter voor de 3 moge lijkheden aan de mensen van de betreffende Weverij zelf voor te leggen n.l. 85, 88 of 89)4 ^^uur te werken en hen te laten kiezen. 2b. Wat verder ter tafel zal worden gebracht. Verkiezing O.R. De Voorzitter zegt dat de aankondiging van de O.R. in de fabriek is aangeplakt; er zijn nog geen tegenkandidaten gesteld. Mochten er nog tegenkandidaten worden gesteld (is nog moge lijk tot en met 26 januari 1966) dan zal een verkiezing plaats vinden op 28 januari a.s.; worden er geen tegenkandidaten gesteld dan blijft de huidige O.R. gehandhaafd; alleen de heer A. J. Seppenwoolde zal uit de O.R. treden waarvoor de heer G. Tijhof in de plaats komt. De Voorzitter dankt de heer A. J. Seppenwoolde hartelijk voor de prettige samenwerking tijdens de periode dat hij in de O.R. zitting heeft ge had. 2c. Rondvraag. De heer J. H. Seppenwoolde vraagt of er al uit slag is van de doorlichting die deze maand heeft plaats gehad. De Voorzitter antwoordt dat wij hiervan nog niets gehoord hebben en dit kan nog wel even duren. De foto's worden n.l. door 2 artsen ge controleerd. Wel kan spreker zeggen dat de opkomst voor de doorlichting zeer goed is geweest en dat e.e.a. goed is verlopen. De heer A. J. Seppenwoolde merkt op dat het deze keer beter geregeld was dan de vorige keer toen zat alles door elkaar. De heer J. H. Seppenwoolde stelt vervolgens de vraag hoe het is afgelopen met de werknemers van Ankersmit uit Deventer. De Voorzitter antwoordt, dat bijna alle werk nemers van Ankersmit werk in Deventer en directe omgeving gevonden hebben. De heer Nijland vraagt hoe het staat met de te bouwen fabriek in België. De Voorzitter antwoordt dat e.e.a. wel doorgaat; de tekeningen zijn reeds klaar en de aannemers schrijven nu in. De heer Nijland vraagt of er nog uitbreidings mogelijkheden zijn. De Voorzitter antwoordt bevestigend. Verder hebben we reeds mensen voor de Technische afdeling overgenomen van het oude bedrijf en ook een baas voor de Spinnerij. Een hoofd van de loonafdeling, Sociale afdeling en één van de planning. De mensen doen veel werk voor ons, vooral om dat wij nog niet zo op de hoogte zijn met de Belgische wetten. Wij hebben in ieder geval de volle medewerking van de Belgische regering. De heer Pavlicek dankt alle O.R.-leden voor de prachtige fruitmand die hij tijdens zijn ziekte heeft ontvangen. De Voorzitter vraagt of de O.R. na de gehouden enquête even samen zal komen om de uitslag hiervan bekend te maken of dat de uitslag al leen aan de O.R.-leden van de Weverij bekend gemaakt zal worden. Besloten wordt om na de uitslag van de enquête met de gehele O.R. even samen te komen om e.e.a. te vernemen. Verder niets meer aan de orde zijnde dankt de Voorzitter de leden voor hun opkomst en sluit de vergadering. 21

Het Anker | 1966 | | pagina 21