wel moet gebeuren; door ombouw kon het nood- aggregaat niet ingeschakeld worden. Dit punt is direct na dit voorval besproken. De heer J. H. Seppenwoolde wil de Directie namens het personeel, nog hartelijk dank zeg- feen voor het prachtige St. Nicolaascadeau. Spreker wenst verder, ook mede namens de overige O.R.-leren, de gehele Directie prettige feestdagen en een gelukkig 1966 toe. De Voorzitter dankt de heer Seppenwoolde voor deze woorden en wenst wederkerig de O.R.- leden met hun gezinnen, prettige kerstdagen, een goed uiteinde en een goed begin in het nieuwe jaar toe en sluit hiermee deze ver gadering. Vergadering met de contact commissie te Holten op dinsdag 7 december 1985 Aanwezig de heren H. Jordaan, E. D. Stam, J. Kolkman, H. G. G. Grootherder en J. C. Torn. kDe Voorzitter opent met een kort welkomst woord de laatste vergadering van de Contact- Commissie in 1965 en heet allen hartelijk wel kom. Jaaroverzicht 1965. De Voorzitter neemt het woord en zegt dat het jaar 1965 zich gekenmerkt heeft als een jaar met een nog groter personeelstekort dan voor heen ooit is geweest. De onverantwoorde arbeidstijdverkorting op deze krappe arbeidsmarkt, die ons boven het hoofd hangt, baart ons ook de nodige zorgen voor de toekomst. Na zeer lang beraad hebben wij dan ook be sloten om in Lokeren in België te beginnen. Daar zal een nieuwe spinnerij gebouwd wor den; twee ploegen draaien daar 88 uur. Voor deze nieuw te bouwen spinnerij zullen machines van hier naar daar worden overge bracht. Tevens zullen wij genoodzaakt zijn om er met een weverij te beginnen en zullen ook getouwen van hier naar daar worden verplaatst. Het is wel een droevige zaak dat wij tot dit besluit hebben moeten komen, maar zoals de kaarten hier in Nederland op tafel liggen, zien wij op het ogenblik geen andere mogelijkheid om ons produktieapparaat volop aan de gang te houden. Men leeft op het ogenblik alsof de bomen tot in de hemel groeien wat zij toch heus niet doen. Het afgebrande Pakhuis Belt is weer hersteld en bijna klaar. Voor de Batchingkamer zijn de eerste 2 spreaders aangekomen. Voor de Krasse- rij is een Breaker Finisher en een le Drawing besteld. De laatste uitbreiding „Geurne" is thans gereed gekomen en men is begonnen met het plaatsen van de nieuwe getouwen, terwijl de verbreding van de getouwen in de Boomkamp thans klaar is gekomen. Met de verbouwing van dat Bat chingkamer Bijvank is een begin gemaakt en het ligt in de bedoeling hierin ook de Batching kamer Boomkamp onder te brengen. Wat het jaar 1966 zal brengen is voor ons nog een groot raadsel. Wat zullen de komende loons- onderhandelingen brengen evenals de nieuw af te sluiten C.A.O.? Hoe zal het met de Personeelsvoorziening gaan? Het zijn allemaal nog grote vraagtekens die wij op het ogenblik onmogelijk kunnen beant woorden. Op het moment is onze orderpositie nog zeer goed en wij weten niet hoe wij de orders op tijd klaar kunnen krijgen. Ik wil thans eindigen met u allen hartelijk 19

Het Anker | 1966 | | pagina 19