in de Krasserij, de tarief-commissie buiten schot is gebleven. De Voorzitter legt de gang van zaken uit en zegt dat wanneer iemand klachten heeft, die persoon naar de baas kan gaan. De baas kan zich op het loonbureau vervoegen, waarna de klacht direct wordt behandeld. Is de betreffen de persoon niet tevreden dan kan hij naar de tariefcommissie gaan; de tariefcommissie en het loonbureau komen regelmatig samen waar de problemen besproken worden. Is men niet tevreden met de uitspraak van de tariefcommissie dan is men vrij naar de organi satie, waarbij men is aangesloten te gaan. In het geval van de Krasserij was men het er niet over eens, nadat de klacht door het loon bureau was behandeld. Er is hun toen gezegd dan kun je naar de tariefcommissie gaan; dit hebben ze niet gedaan, maar hebben een per soonlijk onderhoud met de heer Jordaan zelf aangevraagd. Dit is gebeurd en bij dit onder houd bleek dat het zuiver ging om meer te kunnen verdienen. De Voorzitter heeft hun hierbij duidelijk ge maakt dat men hieraan niet kan beginnen, want begint men met 1 afdeling, dan willen de ande ren er ook meer bij hebben. De tariefcommissie treedt pas dan in werking als de persoon in kwestie na de baas en het loon bureau ingeschakeld te hebben en dan nog niet tevreden is, haar dit zelf vraagt. De heer J. H. Seppenwoolde is het er mee eens dat dit inderdaad geen tariefkwestie is geweest. Spreker geeft toe dat dit een vraag is geweest om meer loon; de mensen zijn echter niet te vreden met het gegeven antwoord. De Voorzitter wil nog eens nadrukkelijk zeggen dat de tariefcommissie alleen dan in werking treedt wanneer tussen kantoor en de betreffende mensen geen overeenkomst is bereikt. Dan is de persoon vrij naar de tariefcommissie te gaan. De heer A. J. Seppenwoolde vraagt wanneer in gestuurde ideeën worden behandeld. Geantwoord wordt dat de Ideeëncommissie re gelmatig vergadert, doch door omstandigheden (de heren uit de I.C. waren steeds verhinderd), is er tot nu toe niets van gekomen. De Ideeëncommissie hoopt echter één dezer dagen bij elkaar te komen. De heer Seppenwoolde zegt reeds enige weken geleden een idee ingestuurd te hebben en hierop nog steeds niets gehoord te hebben. Verder stelt de heer A. J. Seppenwoolde een vraag betreffende de kraamhulp. Spreker zegt dat over dit probleem reeds een jaar geleden met mej. Vink en de heer Pavlicek gesproken is, maar hierop is nog steeds geen antwoord gekomen. Het ging n.l. hierom dat personen buiten Rijssen meer vergoed zouden krijgen dan mensen uit Rijssen. De Voorzitter antwoordt dat dit punt in be handeling is geweest en ook in de vergadering met het Aanvullend Ziekenfonds is besproken. Per 1 januari a.s. treedt een nieuwe kraam- regeling van het A.Z.A. in werking. Wij hadden reeds een bepaalde regeling, maar dit wordt nu weer anders via het A.Z.A. Dit is een regeling van hogerhand en treedt per 1 januari 1966 in werking. Wat betreft de klacht dat mensen van buiten meer vergoed zouden krijgen dan mensen uit Rijssen, moeten wij zeggen dat dit niet waar is; iedereen heeft n.l. de keus óf onze eigen gezins verzorging óf kraamhulp via een kraamcentrum. De heer A. J. Seppenwoolde merkt op dat wan neer de gezinsverzorging overbelast is op het moment dat iemand hulp moet hebben wegens geboorte van een baby, dat ze dan geen hulp krijgen; hierover ging het echter niet, maar het ging over de 25,die de mensen hier moeten betalen aan de kraamverpleegster. De Voorzitter antwoordt dat dit achterhaald zal worden door een nieuwe kraamregeling die per 1 januari a.s. zal ingaan. De heer Van Putten vraagt i.v.m. de vaak lange vergaderingen of de O.R. niet 's middags zou kunnen vergaderen i.v.m. het warme eten; het is n.l. niet prettig dat het dan zo laat wordt. Dit zal worden genoteerd. De heer Kippers vraagt of er tijdens het uitvallen van het licht, zoals dit vorige week gebeurde, geen mogelijkheid bestaat om de noodverlich ting in te schakelen. De Voorzitter antwoordt hierop dat dit ook 18

Het Anker | 1966 | | pagina 18