Over dit punt wordt verder van gedachten ge wisseld en men komt tot de conclusie dat de O.R. voor de A- en B-ploegen met deze werk tijden wel akkoord kan gaan omdat het de men sen sleóhts uur in de schaft zou schelen. Vervolgens brengt de Voorzitter het 2e punt n.l. de kwestie van het overwerk ter sprake. Voor het bedrijf is het aldus spreker, thans nog nood zakelijk dat op zijn minst 3 uur nog wordt over gewerkt. Verder zitten wij met de Weverij Bij- vank II erg omhoog. De Voorzitter zou daarom willen verzoeken om met deze afdeling tijdelijk van 7-12 uur over te werken op zaterdag, dus 5 uur en de overige afdelingen 3 uur b.v. van 7-10 uur. De heer Waanders lijkt het het beste om met de Bijvank II te werken van 7-11.15 uur en niet 5 uur zoals door de Voorzitter was voorgesteld. De heer Heuver is dezelfde mening toegedaan. De heer J. H. Seppenwoolde merkt op dat juist deze afdeling die op een verkorte werkweek had gehoopt nog langer zal moeten werken. De Voorzitter legt de reden van dit overwerk uit en zegt dat men geen andere mogelijkheid heeft en dat het voorstel van de heer Waanders z.i. goed is. Wanneer de andere O.R.-leden eveneens met dit voorstel akkoord zouden kunnen gaan, zou de Voorzitter voor willen stellen om dit zo te accepteren. De Weverij Bijvank II zou dus van 7-11.15 uur werken op zaterdag gedurende 4 weken dus tot en met 29 januari 1966. Op de vraag van de heer Waanders of men eind januari op e.e.a. terugkomt antwoordt de Voor zitter bevestigend. Vervolgens brengt de Voorzitter het voorstel van de C- en D-ploegen naar voren, om te kijken welke mogelijkheden hierin zitten. Om tot het gewenste aantal uren - 85 uur - te komen zou men dit kunnen bereiken door óf lx in de 4 weken op zaterdag 5 uur over te werken (b.v. van 5.30-10.30 uur) óf om de twee weken 2/z uur op zaterdag. De heer J. H. Seppenwoolde meent dat we hier toch niet uitkomen, het blijft toch hetzelfde. De Voorzitter is ook van mening dat we daar niet onderuit komen. De Voorzitter stelt voor de uren alvast op 87.5 uur terug te brengen zoals voorgesteld is door de Directie, de mensen zijn dan een uur eerder klaar op zaterdag. De heer Nijland merkt op dat wanneer ze de hele zaterdagochtend geen vrij hebben, dit ene uur ook niet veel doet. Omdat het met de C- en D-ploegen moeilijker ligt als met de A- en B-ploegen stelt de Voor zitter voor om de werktijdregeling van de G- en D-ploegen te handhaven zoals zij tot nu toe is geweest. Hierop sluit de Voorzitter het punt van de werktijdverkorting en dankt de leden voor hun medewerking aan dit moeilijke punt. 2d. Wat verder ter tafel zal worden gebracht. Verkiezing O.R. In het jaarverslag is reeds e.e.a. meegedeeld be treffende de verkiezing; de vakbonden kunnen kandidaten stellen tot 31 december a.s.; daarna kunnen de niet-georganiseerden tegenkandidaten stellen, waarna in januari een eventuele verkie zing zal plaats hebben. 2e. Rondvraag. De heer Heuver zegt te hebben gehoord dat wevers in Bijvank II op 2 getouwen smaller 2-11 porter doek) zullen krijgen in de plaats van het gewone bredere doek, men is bevreesd voor „schade". De Voorzitter is van mening dat de baas het toch wel goed zal verdelen; dit zal echter ge noteerd worden. De heer J. H. Seppenwoolde stelt vervolgens de vraag waarom bij de laatste loonbesprekingen 17

Het Anker | 1966 | | pagina 17