De laatste uitbreiding' Geurne is thans gereed gekomen en men is begonnen met het plaatsen van de nieuwe getouwen; in de Boomkamp is de verbreiding van de getouwen thans ook klaar gekomeh. Met de verbouwing van de Batchingkamer Bij- vank is een begin gemaakt en het ligt in de be doeling hierin ook de Batchingkamer Boom kamp onder te brengen. Wat het jaar 1966 zal brengen is voor ons nog een groot raadsel. Wat zullen de loonsonder- handelingen brengen evenals de nieuw af te sluiten C.A.O.? Hoe zal het met de personeels voorziening gaan? Het zijn allemaal grote vraagtekens die wij op het ogenblik onmogelijk kunnen beantwoorden. Op het moment is onze orderpositie nog zeer goed en weten wij dikwijls niet hoe wij de orders klaar kunnen krijgen. Aan het eind van deze maand moet de gehele O.R. aftreden. Deze mededeling is reeds gedaan aan de bonden en deze zijn verzocht vóór 31 december a.s. kandidaten te stellen. Ik wil thans eindigen met u allen hartelijk te bedanken voor de plezierige samenwerking die wij in de afgelopen 2 jaar hebben gehad. Dat u in die tijd soms moeilijke beslissingen hebt moeten nemen is vanzelfsprekend, maar daar u allen steeds een open oog hebt gehad voor uw medewerkers, maar toch ook voor het bedrijf, is een zeer verheugend verschijnsel. Mochten onverhoopt enkelen van u geen zitting hebben in de komende O.R., dan hen die dit be treft, een extra bedankje. Na dit overzicht vraagt de Voorzitter of er nog vragen zijn of dat er misschien enige punten nog niet helemaal duidelijk zijn. De heer J. H. Seppenwoolde meent uit het jaar verslag opgemerkt te hebben dat het er niet zo rooskleurig uitziet wat betreft de produktie. Spreker vraagt of er n.a.v. het gesprek in de vorige vergadering betreffende het personeels verloop, de Directie nog maatregelen heeft ge troffen om mensen aan te trekken. De Voorzitter zegt dat de Directie hierover lang en breed heeft gesproken, maar wij weten nu nog niet wat er uit de nieuwe C.A.O. zal komen en kunnen daarom nog niets definitiefs doen. Het staat ook nog niet vast of er wel een loons verhoging komt. Wij hebben reeds veronderstellingen gemaakt en menen dat de loonkostenstijging voor het bedrijf wel 10 a 20% zal zijn. Voorts zegt de Voorzitter dat wanneer er een loonsverhoging komt niet alleen de kosten van de produkten stijgen, maar ook van het materi aal enz. Vele factoren spelen hierbij een rol. Wat betreft de aanvoer van nieuw personeel zegt de Voorzitter dat we niet mogen klagen, want zoals altijd in het najaar hebben we ook dit jaar weer personeel kunnen aantrekken al is het wel minder dan andere jaren. N.a.v. een overzicht van het personeelsverloop zegt de Voorzitter dat de totale vermindering van het aantal personeelsleden tegenover het vorig jaar uiteraard niet prettig is doch wij mo gen ook niet uit het oog verliezen dat er in het afgelopen jaar een buitengewoon groot aantal gepensioneerden is weggegaan waardoor de aanwas van personeel niet zo opgevallen is. Men verdiept zich hierna in de mogelijke rede nen waarom sommigen het bedrijf verlaten. Uit de discussie blijkt, dat deze redenen zeer verschillend kunnen liggen; één van de belang rijkste factoren is b.v. dat men elders in dag- ploeg dikwijls net zoveel kan verdienen als hier in ploegen (o.a. de bouwvakken - wegenbouw). Tegenover andere textielbedrijven valt het ver loop bij ons nog wel mee. Het grootste verloop zit in de leeftijdsgroep van 18 t.m. 30 jaar; een verklaring hiervoor is b.v. de Militaire Dienst. In die tijd komen zij met anderen in contact, horen en doen wat anders, zitten b.v. op een auto etc. en deze ben je na de diensttijd kwijt. De jongens die terugkomen zijn natuurlijk de blijvers. De heer Seppenwoolde brengt hierna het Spinnerij-probleem ter sprake. Er komen n.l. mo menteel uit deze afdeling zeer veel klachten. De oorzaak ligt hierin dat de laatste tijd de slivers te zwaar zijn. De Voorzitter zegt dat dit probleem wel de volle aandacht heeft. De oorzaak is te wijten aan de voorbewerking die dikwijls niet zo is als ze zou moeten zijn. 15

Het Anker | 1966 | | pagina 15