Gepensioneerden De heren Hofman en Nijland. Aan het eind van het jaar 1965 verlieten 2 werk nemers ons bedrijf t.w. de heer G. Nijland (is werkzaam geweest in de Krasserij) en de heer L. Hofman, krassenbeslagmaker in Krasserij Beek, in verband met het bereiken van de pensioengerech tigde leeftijd. Beide heren werden door de Directie voor een afscheid op het kantoor uitgenodigd. Namens de Directie dankte de heer A. H. ter Horst de heren voor het vele werk dat zij in de afgelopen jaren hadden verricht. Met grote voldoening kon worden teruggezien op de lange tijd dat zij hier hadden gewerkt, want de heer G. Nijland is 50 jaar en de heer L. Hof man is 51 jaren aan het bedrijf verbonden ge weest. Hun werd als herinnering aan de tijd dat zij hier werkzaam zijn geweest een handbeschilderd wandbord overhandigd, waarin hun naam, datum van indiensttreding en datum van vertrek inge- schilderd waren. Hierna volgde nog een gezellig samenzijn waarbij onder het gebruik van koffie met gebak nog vele herinneringen werden opgehaald. Op 31 januari j.l. werd door de Directie op kan toor afscheid genomen van de heer G. J. Borghuis die per deze datum na 52 dienstjaren met pen sioen ging. De heer Borghuis, die de laatste jaren leider van de revisieploeg van de Spinnerij-afdelingen is ge weest, werd op deze dag door de heer A. H. ter Horst namens de Directie toegesproken. In zijn rede memoreerde spreker de verschillende ver diensten van de heer Borghuis voor het bedrijf eerst in de Centrale Werkplaats en later in de Spinnerij. In de revisieploeg had de a.s. gepen sioneerde de laatste jaren ook veel te maken met de opleiding van jeugdige werknemers welke spe ciale taak hij met grote toewijding vervulde. Spre ker besloot zijn toespraak met de heer Borghuis van harte te bedanken voor al datgene, dat deze voor het bedrijf gedaan had en bood hem ter her innering aan deze dag een handbeschilderd wand bord, waarop zijn naam, datum van indiensttre ding en van vertrek vermeld stonden, aan. Nadat de heer Borghuis de Directie voor de tot hem gerichte woorden bedankt had bleef men nog enige tijd bijeen, onder het uitwisselen van allerlei voorvallen die zich in al die jaren hadden voorgedaan waarbij dikwijls smakelijk gelachen werd. Doch ook hieraan kwam een einde en keer de de thans gepensioneerde huiswaarts om in de familiekring deze dag nog verder feestelijk te ge denken. De heer Borghuis. 6

Het Anker | 1966 | | pagina 6