Ziek na arheids- gesdiiktverklaring De heer H. Vossebelt. zijn echtgenote op het kantoor ontvangen om deze dag met de Directie te kunnen vieren. De jubilaris werd namens de Directie toegesproken door de heer H. Jordaan die hemo.m. dankte voor de prettige wijze waarop de heer Roosink zijn werk zo'n lange tijd heeft verricht. De heer Jordaan speldde de jubilaris het insigne van 50 jaar trouwe dienst op en overhandigde éem als aandenken een gouden horloge, waarin 'e naam van de jubilaris, datum van indienst treding en datum van jubileum gegraveerd was. De echtgenote van de heer Roosink werd even eens bij dit jubileum betrokken en haar werd on der dankzegging voor haar goede zorgen die het mogelijk hadden gemaakt dat haar man zijn werk zo goed heeft kunnen verrichten, een prachtig boeket bloemen aangeboden. Na de toespraak van de heer H. Jordaan bleef men nog enige tijd bijeen. Er werden nog vele herinneringen opgehaald nl. hoe het vroeger was en hoe het nu is. Thuis werd deze feestelijke dag met veel belang stellenden verder gevierd. Van de heer J. H. Roosink kunnen we echter geen foto plaatsen, omdat deze helaas is mislukt. Het bestuur van de afdelingskas vestigt nog eens met nadruk de aandacht op het volgende: Wanneer u door de controlerend geneesheer ar beidsgeschikt verklaard bent, moet u proberen op de vastgestelde datum uw werk te hervatten. Blijkt na hervatting dat u het werk niet kunt vol houden, dan bent u verplicht op het eerstvolgend spreekuur van de controlerend geneesheer te ver schijnen. Kunt u op de vastgestelde datum het werk niet hervatten dan moet u op het spreekuur van die dag of als er dan geen spreekuur is, op het eerst volgend spreekuur daarna komen. Moet u op me disch advies nog binnen blijven dan moet u on middellijk daarvan bericht geven door middel van de u verstrekte controlekaart. Er wordt tegen deze voorschriften nogal eens ge zondigd met een beroep op „onwetendheid". Als u bij ziekte, hiervan inderdaad onwetend bent, dan is dit toch wèl een „schuldige onwetend heid". Het staat nl. allemaal duidelijk op uw controlekaart en bovendien hangt het in de wacht kamer van de controlerend geneesheer voor uw neus! Een beroep op onwetendheid kan dus in het al gemeen niet aanvaard worden.

Het Anker | 1966 | | pagina 5