Belangrijk! Met ingang van heden kunnen rekeningen voor het Aanvul lend Ziekenfonds alleen tijdens de morgenuren, dus van 08.30- 12.30 uur, aangeboden worden. Aftrek bijzondere lasten KONINGIN WILHELMINA FONDS Naar aanleiding van de jaarlijkse bijdrage van Directie en Personeel voor het Kon. Wilhelmina Fonds voor de Kankerbestrijding, ontvingen wij onderstaand schrijven van deze vereniging: Geachte Dames en Heren, Wij ontvingen uw schrijven dd. 29 december 1965 en van de Postgirodienst een bijschrijving van 553,50. In de strijd tegen de kanker is geld een onmis baar wapen. Geld immers stelt de medische we reld in staat de kostbare apparaten te kopen en de langdurige wetenschappelijke arbeid te ver richten, die voor de bestrijding van kanker nodig zijn. Daarom zijn wij u dankbaar voor de regel matige steun, waarmede u tevens helpt veel lijden te verzachten. Met vriendelijke groeten verblijven wij, hoogachtend, Nederlandse Vereniging tot steun aan het KONINGIN WILHELMINA FONDS voor de kankerbestrijding w.g. W. F. Ridder van Rappard, directeur. Wanneer men weinig met ziekte, enz. te maken heeft, wordt het gemakkelijk vergeten dat er bij belastingen aftrek aan te vragen is voor bijzon dere lasten. 1. Dit geldt voor alles wat met ziekte te maken heeft, zoals reiskosten naar ziekenhuis, extra fruit, extra voeding, b.v. aanschaf nieuwe nachtkleding wanneer men naar een zieken huis moet; de kosten die men maakt wanneer men gezinsverzorging gaat bijbetalen, wan neer men bij afwezigheid van de echtgenote elders in de kost is. Kortom er zijn vele vor men van „bijzondere lasten" bij ziekte. 2. Wanneer men kosten maakt bij een bevalling. 3. De kosten verbonden aan overlijden. Wij noemen u deze drie vormen van aftrek op om u een voorbeeld te geven, u kunt echter het beste voor u zelf nagaan wat in dergelijke gevallen uw onkosten zijn. U dient alle kwitanties en spoorkaartjes te bewa ren en doet uw aanvrage bij de belasting. Houdt dus mv eigen voordeel in het oog! 15

Het Anker | 1966 | | pagina 15