OeJeugd en tiet „Bouwfonds" ziekte, zijn gezin voor een probleem kan zetten dat schier de mogelijkheden te boven zal gaan. De inkomsten van het gezin gaan dan immers sterk naar beneden, maar de schuld is er nog. Dit kan geen kwaad aangezien de woning zijn waar de behoudt, misschien zelfs in waarde is gestegen, zodat in werkelijkheid het gezin niet direct de Algemene Bijstandswet hoeft in te schakelen om rond te kunnen komen, maar aan de andere kant zou het toch een hele geruststelling zijn te weten, dat de aflossing van de bouwsom voor het achter gebleven gezin geen probleem hoeft te vormen. Hiervoor nu is een zeer goedkope oplossing mo gelijk. Tegen betaling van een kleine premie kan ieder lid van het Arbeidersbouwfonds Ter Horst Co. N.V. dit overlijdensrisico dekken. De regeling is in het kort als volgt: U neemt het bedrhg, dat u tot op heden nog schuldig bent aan het Bouwfonds of anderszins, stel 10.000,U bent b.v. 30 jaar oud en spaart regelmatig waardoor het bedrag jaarlijks minder wordt en na een aantal jaren geheel is verdwenen. U gaat een risico-dekking aan van 10.000, aanvangskapitaal; dit bedrag vermindert jaarlijks met l/35e deel en is op 65-jarige leeftijd van het lid tot nul teruggelopen. Deze dekking kost u ongeveer 53,per jaar of ruim één gulden per week. Let wel! De premie blijft steeds gelijk, het ver zekerde bedrag wordt steeds minder (evenals uw opgenomen bedrag). U bent niet verplicht alles te dekken, u bent niet verplicht de premie te be talen als u geen schuld meer hebt als u b.v. eer der alles hebt afgelost. De deelname is geheel vrijwillig, de premie wordt wekelijks van uw loon ingehouden. Uw risico wordt ondergebracht bij een verzeke- ringsmaatschappij welke na overlijden het alsdan nog verzekerde bedrag uitkeert. Als er na aflos sing van de bouwsom nog een bedrag overblijft, dan wordt dat aan de erven uitgekeerd. Mocht u hierover meer willen weten of wilt u al van deze mogelijkheid gebruik maken, meldt u dan bij de administratie van het Bouwfonds (de heer J. W. Rouwendal, afdeling Boekhouding, telef. 220). Wilt u zich voor BOUWFONDS-zaken zo veel mogelijk houden aan de daarvoor in gestelde spreekuren? Woensdagmorgen van 11 tot 12 uur Donderdagmiddag van 5 tot 6 uur. Het is grappig om de reactie van een veertien jarige jongen te horen, als men met hem over het „Bouwfonds" begint. Het Bouwfonds is voor hem een vaag begrip, en de uitleg erover kan hij maar nauwelijks volgen. De vraag, of hij later een eigen woning, dan wel een huurwoning krijgt, interesseert hem niet. Pas vele jaren later als dezelfde jongen met se rieuze trouwplannen rondloopt, en als hij be merkt, dat het verkrijgen van een geschikte wo ning geen eenvoudige zaak is, gaat hij zich vaak voor het Bouwfonds interesseren, en laat hij zich inschrijven als lid. Als hij enige tijd lid is ge weest, kan hij een huis laten bouwen, maar hij zal dan verscheidene jaren naast zijn wekelijkse bij drage voor het Bouwfonds, een fors bedrag aan rente moeten betalen (momenteel 6 Dit rente bedrag had hij kunnen voorkomen door vroeg tijdig lid te worden. Een besparing soms van enkele duizenden guldens. Om nu aan dit bezwaar tegemoet te komen, en de jonge mensen uit ons bedrijf toch vooral op de voordelen van het Bouwfonds te wijzen, stuurt het Bestuur aan de ouders van alle jeugdige werk nemers, die bij Ter Horst Co. in dienst treden, een brief, waarin zij uitvoerig over het Bouwfonds worden ingelicht. Na enige tijd laten enkele leden van het Bestuur de nieuwe jeugdige werknemers in groepen op het kantoor komen, en dan blijkt, dat de ouders meestal wel op de hoogte zijn, want vaak horen we van een jongen, dat zijn vader hem aange raden heeft om lid te worden. Tevens kunnen ze tijdens dit onderhoud nog vragen stellen en wordt hun verteld, dat ze het gespaarde geld nooit kwijt zijn. Mocht iemand om welke reden dan ook, bij Ter Horst Co weg gaan, dan krijgt hij zijn spaargeld aan het einde van het boekjaar van het Bouwfonds terug. De laatste jaren hebben zich veel jongeren voor het Bouwfonds opgegeven, en dat is goed, want ieder jaar dat ze eerder lid worden betekent winst. 13

Het Anker | 1966 | | pagina 13