Risico-dekking Algemene ledenvergadering „Arbeidersbouwfonds Ter Horst Sc Co. N.V." De jaarlijkse algemene ledenvergadering van het Bouwfonds werd dit jaar gehouden op zaterdag 19 maart jl. des middags om 4.00 uur in de lees zaal van het Parkgebouw, onder voorzitterschap van de heer H. Jordaan. De voorzitter opende de vergadering met allen hartelijk welkom te heten en vertelde, dat het Arbeidersbouwfonds dit jaar het 20-jarig bestaan vierde; op 29 maart 1946 werd nl. de oprichtings vergadering gehouden. Bij de oprichting meldden zich 31 deelnemers. Ons Bouwfonds heeft sindsdien grote opgang ge maakt onder het personeel van Ter Horst Co. N.V. Iedereen die daarvoor in aanmerking komt is lid of is lid geweest en heeft alles al afgelost. De voorzitter verzocht hierna aan de secretaris de notulen van de vorige ledenvergadering voor te lezen. Aangezien hierover geen op- of aanmerkin gen werden gemaakt, werden ze onder dank aan de secretaris, de heer H. J. Vlogtman, goedge keurd. Het jaarverslag van de penningmeester was het volgende punt van de agenda. Hieruit bleek, dat in het afgelopen boekjaar voor een bedrag van 190.800,aan bouwsommen was uitgekeerd aan 36 personen. Het totaalbedrag, dat sinds de oprichting aan leden renteloos werd uitgekeerd, steeg hierdoor tot 1.522.900,(ruim anderhalf miljoen gulden). Het aantal leden op 1 februari 1966 was 336. In het afgelopen boekjaar werden 8 leden afgeschre ven aangezien ze alles hadden afgelost. In totaal zijn er nu 64 personen, die alles terug betaalden. 84 Leden van het Bouwfonds hebben een lening van de Coöp. Boerenleenbank onder garantie van het Arbeidersbouwfonds. Met behulp van het Bouwfonds bouwden of kochten reeds 316 personen een eigen huis. Hierna werd bekend gemaakt wie het komende jaar voorkomt op de lijst van uit te keren bouw sommen. Voor de leden is dit een belangrijke zaak daar ze dan hun bouwsom renteloos krijgen uit gekeerd en slechts het voorgeschoten bedrag hoe ven terug te betalen zonder bijberekening van rente. Er volgden daarna enige mededelingen van de voorzitter: In de loop der jaren zijn de statuten verschillende malen „nader uitgewerkt". Wan neer men slechts een exemplaar van deze Sta tuten raadpleegt, vindt men daarin niet meer de volledige regeling zoals die thans geldt. Het be stuur is daarom ook van mening, dat er een uit gebreid Huishoudelijk Reglement moet worden opgemaakt en uitgegeven waarin alle aanvullin gen, welke tot op heden plaats vonden, worden opgenomen. In het afgelopen jaar heeft het bestuur zich be ijverd voor de leden een zogenaamde overlijdens- risico-dekking op voordelige basis te vinden. Alle leden, die dat wensen, kunnen nu tegen betaling van een geringe wekelijkse premie een bedrag verzekeren. Op een andere plaats in dit „Anker" wordt daarover meer meegedeeld. Van de rondvraag werd geen gebruik gemaakt, zodat de voorzitter deze vergadering kon sluiten. Het kopen van een huis en het nieuw bouwen vraagt een aanzienlijk deel van het weekinkomen, vooral gedurende de eerste jaren waarin meestal naast de verplichte inlage voor het Bouwfonds nog rente betaald moet worden. Nu is in het algemeen in normale omstandigheden het wekelijks te betalen bedrag wel op te bren gen, immers degene die bouwt of koopt heeft zijn inkomsten bekeken en is tot de slotsom gekomen, dat hij het berekende bedrag per week wel kan betalen. Nu zijn er een aantal leden van het Bouwfonds geweest die zich gerealiseerd hebben, dat zij dat bedrag nu wel kunnen opbrengen, maar dat onverhoopt overlijden tengevolge van ongeval of 12

Het Anker | 1966 | | pagina 12