Gedecoreerden 7 Op 24 september jl. was het dubbel feest voor de heren J. Waanders en A. van Brussel omdat zij niet alleen het feit herdachten, dat zij 40 jaar aan ons bedrijf waren verbonden, maar eveneens hun verjaardag vierden. Burgemeester Landweer sprak de jubilarissen toe en memoreerde, dat het goed is wanneer in een bedrijf mensen werken die er sinds jaar en dag werkzaam zijn en de fabriek door en door ken nen. Dit in tegenstelling tot tegenwoordig waar het komen en gaan van de jongeren vaak aan de orde van de dag is. Waarschijnlijk komt dit voort uit het feit dat af standen minder tellen en men daarom ook ge makkelijk elders gaat werken. Uit naam van de Koningin werd de beide ju bilarissen de bronzen medaille in de Huisorde van Oranje Nassau opgespeld. Van de Directie waren de heren G. W. ter Horst en H. Jordaan aanwezig. Eerstgenoemde sprak de jubilarissen toe en bracht hen dank voor alles wat zij voor het be drijf in al deze jaren hebben verricht. Dit gold ook voor het werk dat jubilaris Waanders reeds verscheidene jaren voor de Ondernemingsraad doet. En aangezien man en vrouw één zijn, wer den ook de beide echtgenotes in deze dank be trokken daar zij al deze jaren naast hun man hebben gestaan en er dus ook deel aan hebben, dat deze hun werk hebben kunnen verrichten zoals zij dit hebben gedaan. Met een bos anjelie ren werden zij mede in de feestelijkheid betrok ken, terwijl bij de heren het insigne voor 25 jaar trouwe dienst verwisseld werd voor het insigne met het gouden kroontje. Wanneer we op 40 jaren terug kunnen zien, dan is er veel te vertellen. Hoe anders was het vroe ger vergeleken bij nu. Als jongen van 1214 jaar meehelpen dennen poten en dan 's morgens en 's avonds twee uur lopen, omdat de benen het enige vervoermiddel waren. Met 18 jaar was je dolgelukkig met een fiets van wel 15,Kom daar nu eens om, er wordt meer en meer geklaagd en gemopperd naarmate de mensen het beter krijgen, i.p.v. dat men steeds gelukkiger wordt met alles wat ons tegenwoordig ten dienste staat. Ook in de fabriek veranderde veel, want van het gaslicht naar ,,'t elektrisch" was een hele stap in de goede richting en zo volgden nog vele voor vallen uit deze 40 jaar die zo lang lijken, maar toch ook zo gauw voorbij zijn gegaan. Wij hopen, dat beide jubilarissen nog menig jaar- in goede gezondheid in ons bedrijf werkzaam mo gen zijn.

Het Anker | 1965 | | pagina 9