Gouden Jubilea In de maanden september, oktober en november herdachten liefst zes werknemers het feit, dat zij gedurende 50 jaar in dienst van Ter Horst Co. waren. Dit jubileum is een mijlpaal welke lang niet door iedereen bereikt wordt en daarom reden te meer om erbij stil te staan. Het is algemeen bekend dat de Directie een dergelijk gebeuren niet ongemerkt voorbij laat gaan. De gouden jubilarissen waren: 12- 9-1965: J. Rolleman - baas in de Kalanderij. J. A. Lohuis - portier. 4-10-1965: G. J. Rozendom - touwsteller in Weverij Holten. 9-10-1965: J. Boerman - wever in Bijvank II. 8-11-1965: H. Nijveld - wever in Weverij Boomkamp. 19-11-1965: J. Dangremond - wever in Bijvank II. Op 13 september werd de heer J. Rolleman dooi de Directie op het kantoor ontvangen en gehul digd. Hem werden woorden van dank gebracht voor hetgeen hij als baas en als mens al die jaren voor het bedrijf gedaan en betekend heeft. Als baas kun je na zo'n staat van dienst over het één en ander meepraten. Doordat je zo af en toe ook eens achter de schermen kunt kijken, zie je dat elke zaak twee kanten heeft en dat alles niet zo simpel is, als men wel eens wil veronderstellen. Ook mevrouw Rolleman werd dank gebracht. Zij is zij het indirect ook al die jaren betrokken geweest bij het werk van haar man. Zij ontving als blijk van waardering een boeket bloemen. De heer Rolleman ontving een gouden polshorloge en het gouden insigne van Ter Horst Co. Ook de andere gouden jubilarissen werden met hun echtgenotes door de Directie op het kantoor ontvangen en gehuldigd. Vijftig jaar bij één en dezelfde werknemer is te genwoordig een unicum. Ongetwijfeld is het feit, dat de mogelijkheden van vervoer vroeger in veel mindere mate aanwezig waren dan heden, een belangrijke factor, doch het is ook zeker dat de huidige jeugd geheel anders over het werk en de werkgever denkt dan de oudere werknemers. Al met al konden de jubilarissen terugzien op een schitterende staat van dienst. Ook deze jubilarissen ontvingen een gouden hor loge en de dames een boeket bloemen. De heer en mevrouw Rolleman 4

Het Anker | 1965 | | pagina 6