Er ging weer een jaar voorbij! Wanneer wij straks Oud en Nieuw gaan vieren, zullen wij onwillekeurig nog eens terugzien op hetgeen het voorbije jaar ons heeft gebracht in eigen persoonlijk leven of in gezins- en familieverband. De zakenman gaat zijn boeken afsluiten per 31 december en de balans en verlies- en winstrekening opmaken. Ook wij willen, nu het eind van het jaar 1965 in zicht is, nog even een blik terugwer pen op de gang van zaken in ons bedrijf. Het jaar 1965 heeft zich vooral gekenmerkt door een toenemend personeelstekort. Met kunst en vliegwerk is de produktie van de weverij zoveel mogelijk op peil gehouden, doch kon helaas niet voorkomen worden, dat die van de spinnerij aanzienlijk is terug gelopen. Gezien deze krappe arbeidsmarkt mag de vraag gesteld worden of het wel verantwoord is een verdere arbeidstijdverkorting door te voeren. De huidige ontwikkeling heeft de Directie aanleiding gegeven uit te zien naar andere mogelijkheden om ons kostbare produktie-apparaat rendabel te maken. Na lang beraad, is besloten in België een spinnerij te beginnen, waar de omstandigheden, voor wat be treft de arbeidsmarkt, gunstiger zijn dan hier. Intussen gingen de werkzaamheden tot uitbreiding, vervanging of verbetering van het bestaande bedrijf door. Ook voor het komende jaar liggen al weer plannen klaar. Met de verbouwing van de batchingkamer Bijvank is zelfs reeds een begin gemaakt. Wat zal het jaar 1966 ons brengen? Waarop zullen de loononderhandelingen uitlopen? En vooral, hoe zal het met de personeelsvoorziening gaan? Onze orderpositie is nog zeer goed, zo zelfs dat we vaak niet weten hoe we alles op tijd klaar kunnen krijgen. Dit brengt vaak grote problemen met zich mee voor allen die hierbij betrokken zijn, van hoog tot laag. Het is ons aller taak te trachten deze problemen het hoofd te bieden. Het is ons aller belang dat de fabriek draait, zo mogelijk op volle toeren. Ons bedrijf is gelukkig een gezond bedrijf, onze produkten staan goed bekend en er is vraag ge noeg naar onze specialiteiten. Laten we daarom gezamenlijk trachten ook in het nieuwe jaar onze klanten naar beste vermogen te bedienen. We zullen er ook naar moeten streven in eigen bedrijf de samenwerking steeds beter te laten verlopen. In dit verband moge een woord van dank gebracht worden voor het werk van de Ondernemingsraad, die eind december in zijn geheel moet aftreden na een zittingsperiode van 2 jaar. Het stemt tot voldoening dat de Ondernemingsraad naast de belangen der werknemers, ook die van het bedrijf als geheel steeds in het oog wist te houden. Tevens willen wij niet nalaten aan iedereen, die in het belang van ons bedrijf gewerkt heeft, van hoog tot laag, onze hartelijke dank te betuigen, daarbij de hoop uitsprekend, dat 1966 een redelijk jaar moge worden. Mogen wij dan besluiten met al onze medewerkers en hun gezinnen het beste toe te wensen voor het nieuwe jaar. Qe p)irectie 1

Het Anker | 1965 | | pagina 3