Bak voor de kerst eens tets anders 27 Wanneer u met deze Oostenrijkse Wachauer taart voor de dag komt, zult u alle succes boeken van iedereen, en heus, uit ervaring bekend, 't is precies banketbakkerswerk. U heeft er voor nodig couverture chocolade die u ongetwijfeld bij de banketbakker kunt ko pen. Bij bakker Gerritsen zijn ze zelfs in de win kel. Benodigdheden: 140 gram suiker 140 gram amandelen 140 gram roomboter 100 gram poedersuiker 100 gram chocolade 6 eieren 2 eetlepels paneermeel. Smelt 50 gram chocolade in een kommetje in een waterbad, voeg daarbij de suiker en eierdooiers en klop alles tot een schuimende massa. Ontdoe de amandelen van het bruine velletje door ze even in warm water op te wellen. Hak of maal ze fijn. Klop het eiwit tot schuim. Voeg schuim, gemalen amandelen en het paneermeel voorzichtig bij de bovengenoemde schuimige chocolademassa. Ongeveer 4050 minuten bakken in een mid delmatig warme oven. Maak een taartvulling van 140 gram boter, 100 gram poedersuiker en de andere 50 gram choco lade. Smelt eerst de chocolade in een pannetje en roer er dan de boter en de poedersuiker door. Snijd de taart na afkoeling in 2 plakken en doe hier de pasta tussen. Leg de plakken weer op el kaar en bestrijk de boven- en zijkant rondom. Garneer de taart met garneer-roosjes (te verkrij gen o.a. bij V. D.) en/of chocoladetruffels. Snijd de taart in niet te grote punten, want het is een machtige, maar heerlijke taart. lPLUM CAKES 'Benodigdheden: 60 gram boter 60 gram suiker 1 ei 25 gram noten of amandelen 25 gram krenten 20 gram sucade 125 gram bloem 34 pakje bakpoeder. Maak deeg van boter, suiker, bloem, bakpoeder en het eierdooier. Meng hierdoor dan de krenten en sucade. Rol het deeg tot balletjes. Maal de noten, klop het eiwit en haal de deegballetjes achtereenvolgens door eiwit, gemalen noten en suiker. Bak ze daarna op het bakblik. U kunt naar verkiezing de benodigdheden ver dubbelen.

Het Anker | 1965 | | pagina 29