We liepen verder naar een afdeling met nog meer roofdieren. „Dat beest heet Barend", zei Pietje, „en die daarginds staat vind ik heel gemeen, want die eet altijd grootmoeders op. Maar daarnaast Izit Réintje, die vind ik leuk". In de zaal voor nachtdieren was het aardedonker, alleen de glazen hokken waren verlicht. Een dier tje was steeds goud aan het slepen. „Is die even lekker aan het verzamelen", zei iemand, „het lijkt wel een bankdirecteur". Weer in de buitenlucht gekomen zagen we plot seling een paar geweldige dieren. „Hebben die nou een stofzuiger aan hun kop?" vroeg Dika. „Welnu", zei Bats, „dat ding steken ze in ander mans folianten". Dat vond ik geestig gevonden en ook eens lollig willende zijn zei ik: „Als dat beest daarnaast keelpijn heeft, zal hij wel wat voelen, zijn hals is wel 3 meter lang". „Nou wil ik die beesten wel eens zien, die bijna altijd in het water liggen". „Als Nasser het maar goed vindt", zei ik, „want die is toch de Nijl aan het afdammen?" Rechts zagen we een fraai plantsoen met een vijver. „Wat staat die vogel daar raar te lepe- Jen", zei kleine Dieks, die ook wat zeggen wou. „En die vogel ernaast staat op moeders doosje wrijfwas". „Stil", zei ik, „geen reclame hier". „Kijk liever eens naar die vogel daar, dat lijkt wel een hijswerktuig. En iets verder staat het wapen van Den Haag, zie je wel". In een grote wei zagen we statige dieren in soor ten en maten met fraaie horens of geweien. „Hé, kom eens over de dam als je durft", riep Dieks. „En die grote bok daar schijnt het land te heb ben, hij kijkt zo somber. Zijn vriend ernaast is veel vrolijker, die springt maar van de ene rots op de andere". We hadden zo ongeveer de gehele dag rondge wandeld en besloten maar eens de terugweg te aanvaarden, maar eerst wilden we toch nog die deftige heertjes uit het Zuidpoolgebied gaan be kijken met hun zwart-witte pakjes. Het reptielenhuis en het prachtige aquarium be waarden we dan tot een volgende keer. Maar we hebben toch veel gezien, veel meer dan de on geveer 30 diersoorten, die in dit verhaal te vin- Kunt u ze er uithalen? Vergeet u dan niet het glibberige dier dat onder het gras schuilt! Oplossingen vóór 15 januari aan de Puzzelredac teur, die u prettige feestdagen toewenst. 25

Het Anker | 1965 | | pagina 27