Excursie in ons bedrijf Een verslag van één der deelneemsters Donderdagavond 4 november jl. maakten wij ons gereed om de fabriek te gaan bezichtigen. Het was mooi weer en velen maakten van de gelegen heid gebruik om het bedrijf ook eens van binnen te bekijken. Zodoende hoefden we de schare maar te volgen en kwamen we vanzelf via ingang Beek in de kantine terecht. 't Is vreemd, maar voor iemand die nooit het fa brieksterrein betreden heeft, is het net of je op eens in een heel andere wereld komt. De hoge gebouwen aan beide zijden, het gestamp van de machines, de activiteit overal, het is een boeiend geheel. In de kantine werden we heel prettig ontvangen door mejuffrouw Vink en de heren excursieleiders. Het rook er veelbelovend naar koffie en gebak, maar het bleek toch niet de bedoeling daar al direct op aan te vallen. Bij groepjes wat een belangstelling was er, ik geloof pl.m. 200 mensen werden we langs de achtertafels geleid, waar door de heer Van dei- Haar uitleg bij diverse tapijtstalen werd gegeven. Velen van ons hoopten ongetwijfeld dat op 't eind van de avond ieder een kamer „Heugafelt mee zou krijgen. Wellicht hebben sommigen dat ook, maar daar waren wij dan in ieder geval niet bij. Een zeer deskundig heer, in hart en nieren een „Ter Horst-man", bracht ons eerst naar de Vilt- afdeling. Wat een mooi produkt wordt daar van afvalstoffen gemaakt. Toen langs slinkse wegen en slopjes, naar het beginprodukt, de ruwe jute, zoals ze uit Pa kistan aankomt. We bewonderden de mannen die daar werkten. Ondanks het gevorderde uur en het oorverdovend lawaai, kon er in de Batchingkamer nog een plezierig grapje af. Verder als ik mij niet vergis naar de Kalanderij, waar de jute onder zware rollen ge perst wordt. Wij hebben deze avond zoveel ge zien, dat je de dingen makkelijk door elkaar zou kunnen halen. Mocht dit zo zijn, dan onze ex cuses. Aan onze „voorlichter" heeft het niet ge legen. Via de Kalanderij naar de Krasserij. Daar alsmaar jute kammen en nog eens jute kammen. Je ziet 20

Het Anker | 1965 | | pagina 22