zuchtte, dat hij ons Sint Nicolaasfeest één van de mooiste feesten van het jaar vindt. Kijk, dat doet alle organisatoren goed om te ho ren. Je vraagt je wel eens af: Sinterklaas moet toch wel grote oren hebben, want hoe wist hij nu weer dat wij twee jarige meisjes onder al deze kinderen hadden? 't Was zichtbaar een grote verrassing dat zij om deze reden bij Sinterklaas moesten ko men om een chocoladeletter in ontvangst te nemen en op verzoek van de Sint door alle kinderen toe gezongen werden. Een goede geste was het feit, dat Sint Nicolaas, die altijd maar in de weer is om mooie cadeautjes voor de kinderen uit te zoeken, dit jaar nu ook iets aangeboden kreeg, namelijk een fles onver valste Nederlandse frambozenbrandewijn, wat heel goed is voor verkoudheid en spit, wat je gauw opdoet bij al die echte Hollandse stormen. De Spaanse sinaasappelen waar zoveel vitamine C in zit, zijn natuurlijk ook uitstekend, maar die krijgt Sinterklaas als hij terug is in Spanje wel genoeg. Dit was nu eens iets echt Hollands om mee te nemen. De kinderen zaten bij alles te glunderen en zon gen uit volle borst, maar o, wat klopt je hart wan neer je naam genoemd wordt en je bij Sint Nico laas moet komen. Maar toch is dat nooit erg, want Sinterklaas is toch ook wel erg lief en de Pieten ook, hoewel één van de Pieten wel een beetje een flirt was, maar dat zal wel Moors zijn. De moeder bij wie Piet op schoot ging zitten, vond hem best een leuk joch. Ja, ja, je weet nooit waar je met zo'n Piet aan toe bent! De poppekast had de kinderharten gestolen. En zoiets moet je ook nooit met een grote-mensen- 16

Het Anker | 1965 | | pagina 18