Vergadering met de Contactcommissie te Holten Aanwezig de heren H. Jordaan, E. D. Stam, J. Kolk man, H, C. G. Grootherder en V. K. Pavlicek. Nadat de voorzitter, de heer Jordaan, de vergadering geopend heeft, wordt gevraagd of er nog op- af aan merkingen zijn betreffende het verslag van de vorige vergadering van 11 augustus jl. Daar er geen opmerkingen zijn worden de notulen goedgekeurd. Hierna worden door de heer Pavlicek de verschillende vragen, die in de vorige vergaderingen gesteld zijn, beantwoord. Plastic dak. Eén en ander is aan onze Bouwkundige Dienst door gegeven; het nieuwe plastic dak lekt niet, doch op één plaats was nog wat water verzameld, dat naar beneden is gekomen. Doch inmiddels is e.e.a. reeds gerepareerd. Heren W.C.'s. Het betreffende verzoek is nog in behandeling. Bedrijfsbezoek. Meegedeeld werd dat in oktober op 3 dagen, nl. 21 oktober, 28 oktober en 4 november a.s., 2 keer op een middag en 1 keer op een avond, gelegenheid zal worden gegeven voor een rondleiding door de fabriek te Rijssen met familie en huisgenoten. Ieder perso neelslid ontvangt een uitnodiging. Belasting. De vraag van de heer Stam n.a.v. betaling van be lasting na 1 juli 1965, werd recht gezet. Grondstofvoorziening. De voorzitter zet even de situatie uitéén wat betreft de jutevoorziening uit Pakistan en India; e.e.a. naar aanleiding van de recente gevechten tussen Pakistan en India. Tot nu toe wordt nog alle door ons gekochte jute uit Pakistan verscheept. Gehoopt wordt dat de onenig- heid tussen beide landen spoedig hersteld zal worden. Overzicht van de huidige positie van het bedrijf. Na de hierboven vermelde uiteenzetting over de grondstoffen, geeft de voorzitter een overzicht van de huidige orderpositie van ons bedrijf. Wij hebben meer dan genoeg orders, doch het personeelstekort is momenteel nog nijpender dan vóór 30 juni jl. Ook het 4e kwartaal zou de Directie er geen bezwaar tegen hebben om over te werken en wel in de 2 ploe gen van 85 uur op 88 uur en in de 3 ploegen van 125 op 128 uur. In de O.R.-vergadering te Rijssen werd heden ochtend over het eventuele overwerk gedurende het 4e kwartaal gesproken. Aldaar werd gevraagd of, als de nieuwe C.A.O. afgesloten wordt en een nieuwe loonsverhoging hieraan verbonden zou worden of de Directie dan niet een afbouwende werktijdverkorting zou kunnen laten ingaan. Hierop heeft de Directie toegezegd, dat men t.z.t. dit voorstel gaarne serieus zal willen bekijken. De Commissieleden brengen naar voren dat vooral de jonge leden minder zouden willen werken, zo mo gelijk elke zaterdag vrij, doch niet minder loon zou den willen ontvangen. De voorzitter deelt uiteindelijk mede, dat men een verzoek tot de Vakraad zal richten om ook gedurende het 4e kwartaal op dezelfde wijze als tot nu toe door te mogen blijven werken. Personeelstekort. De voorzitter vraagt hierna aan de Commissieleden om zich erover te willen beraden op welke wijze men aan het personeelstekort het hoofd zou kunnen bie den; uiteraard op een manier, die ons door de offi ciële spelregels wordt toegestaan. Rondvraag. Er waren ditmaal geen verdere vragen, zodat hierna de voorzitter onder dankzegging aan de aanwezigen de vergadering sluit. 14

Het Anker | 1965 | | pagina 16