goed zo De voorzitter stelt voor om hiervoor mensen uit de O.R. te benoemen. Spreker zegt, dat deze commissie gelukkig niet dikwijls bij elkaar behoeft te komen. Dit zal alleen nodig zijn in speciale gevallen. De heer Borkent vraagt wat er onder de uitzonder lijke gevallen wordt verstaan. De voorzitter verwijst naar het reglement van uitke ring van overlijden waarin o.a. staat, dat deze over- lijdensbijdrage wordt gegeven bij overlijden van ge huwde mannelijke werknemers, kostwinners, gepen sioneerde arbeiders met kinderen beneden de 16 jaar of hulpbehoevenden en gepensioneerden van na 31-12-1948. Verder kunnen er zich nog gevallen voor doen, waarin het reglement niet voorziet, waarvoor dan de commissie bijeen zal moeten komen om een besluit te nemen. De voorzitter stelt voor, dat de O.R.-leden onderling overleg plegen wie in deze commissie zitting zal ne men en dat men dit dan via de secretaris laat be richten. De heer J. H. Seppenwoolde zou liever zien dat men direct in de vergadering een besluit zou kunnen ne men, zodat deze zaak meteen afgehandeld zou kun nen worden en stelt voor om de heren Waanders en Nijland in deze commissie plaats te laten nemen. De voorzitter vraagt of genoemde heren hiertegen bezwaar hebben en of de O.R.-leden hiermee in kun nen stemmen. Hiertegen heeft niemand bezwaar zodat deze zaak afgehandeld is. 2e. Rondvraag. De heer Heuver vraagt betreffende de nieuwe deuren voor Bijvank II of deze gauw komen. We zitten weer tegen de winter aan en spreker zou het op prijs stel len als men er het nodige aan deed. De heer A. J. Seppenwoolde zegt gehoord te hebben, dat aan het eind van deze maand de deuren zouden komen. De heer A. J. Seppenwoolde zegt, dat er nog steeds niets gedaan is aan de lading. Kortgeleden is er weer een stuk ruit naar beneden gevallen, als er net iemand onderdoor gelopen was, had dit erge gevolgen kun nen hebben. Op de vraag van de voorzitter of er nog helemaal niets aan gedaan is, antwoordt de heer Seppenwoolde ont kennend. k Dit zal dus nog weer genoteerd worden. De heer Borkent heeft een klacht van de mensen dat, wanneer die vragen om een gesprek met de perso neelschef, de baas er ook bij is. Spreker zegt, dat de mensen dit niet prettig vinden; ze spreken zich veel beter uit als ze met de personeelschef alleen zijn. De heer Pavlicek zegt, dat het al of niet tegenwoor dig zijn van een baas afhangt van het probleem. De voorzitter zegt, dat wanneer de mensen naar de personeelschef vragen, zij ten alle tijde terecht kun nen en het is ook geen regel dat de baas erbij is; men kan altijd de personeelschef alleen spreken als men dat wil. De heer Beunk brengt naar voren, dat de temperatuur in Beek niet aan de gestelde eisen voldoet. Deze week b.v. was het weer veel te warm. De heer Pavlicek die verder niet zo erg met deze zaak op de hoogte is, weet wel te vertellen dat nog niet alle onderdelen voor deze installatie aanwezig zijn. Dus zal er nog wel het e.e.a. aan moeten gebeu- waarop de heer Beunk vraagt hiermee wel spoed te betrachten. De heer Spenkelink stelt de vraag wanneer een O.R.- lid zich mag wenden tot de Kleine Commissie, dit n.a.v. een geval waarbij spreker zich tot de Kleine Commissie had gewend waarmee de baas het achter af niet eens was. De voorzitter antwoordt hierop, dat in eerste instan tie de baas van de klacht op de hoogte gesteld moet worden; heeft dit geen resultaat, dan kan men zich wenden tot de Kleine Commissie. In het bedoelde geval is het niet helemaal gegaan zoals het wel zou moeten; de baas had de heer Spenkelink op de hoog te moeten stellen. De heer Bruins komt nog even terug op het punt be treffende het personeelstekort en zegt dat er twee mensen uit zijn afdeling zijn weggegaan en dat wan neer er geen loonsverhoging komt er nog meer men sen de benen nemen. De heer Kippers brengt naar voren dat de water reservoirs boven de waterbakken van de toiletten in de Geurne zijn weggehaald. Deze zijn al wel 4 of 5 weken weg, maar er komen nog steeds geen nieuwe. Spreker vraagt wanneer de reservoirs zullen worden aangebracht. De voorzitter zegt, dat hiernaar zal worden geïnfor meerd. Verder niets meer aan de orde zijnde, dankt de voor zitter de leden voor hun opkomst en sluit de verga dering. De klacht zal genoteerd worden, aldus de voorzitter, 13

Het Anker | 1965 | | pagina 15