Onde aemingsraadvergadering op donderdag 16 september 196S Aanwezig de heren: H. Jordaan, G. J. van Putten, J. H. Seppenwoolde, A. Borkent, J. Spenkelink, J. H. Nijland, G. J. J. Beunk, J. Bruins, J. Waanders, J. Heuver, G. Kippers, G. Wessels, A. J. Seppenwool de, T. Leusink, W. Harbers, V. K. Pavlicek en J. C. Torn. De heren A. H. W. Thomassen en Js. Harbers zijn verhinderd de vergadering bij te wonen. De voorzitter, de heer Jordaan, opent met een kort welkomstwoord de vergadering. 2a. Notulen vergadering dd. 13-8-1965. Deze worden zonder op- of aanmerkingen goedge keurd. Vragengesteld in de vorige vergaderingen. De heer Pavlicek beantwoordt de in de vorige ver gaderingen gestelde vragen. 1. Naar aanleiding van de vraag betreffende het ziekteverzuim is over 1964 een statistiek gemaakt waarop de ziektegevallen in leeftijd en aantal weken zijn aangegeven. Hieruit blijkt, dat de korte verzuimen zoals 1 week, vooral bij de jongere mensen hoog zijn. Bij 2 weken komt de oudere groep op; 3 weken komt minder voor; bij 4 weken en langer is het ziektever zuim voor de ouderen het hoogst. Er blijkt dus hieruit ook wel weer, dat de korte ziek tegevallen het meest bij de jongeren (pl.m. 1830 jaar) voorkomen, hetgeen waarschijnlijk in verband staat met het feit, dat het verlies van een carenzdag geen grote rol speelt. De voorzitter heeft gelezen, dat in de Bouwvakken in 1964 40 meer ziektegevallen voorkwamen dan in 1963. De heer J. H. Seppenwoolde meent, dat de carenz dag niet altijd behoeft te vervallen wanneer men slechts een week of enkele dagen ziek is; dit ligt ge heel aan de keuringen die men gehad heeft of heeft kunnen hebben. Samenvattend zouden we wel kunnen zeggen dat het de jeugd niet meer zo veel kan schelen, ook niet wat betreft het werk. 2. Vraag van de heer Leusink betreffende de ketel pakken. Dit probleem is met het magazijn en de heer Meken- kamp opgenomen. Eén en ander is thans weer goed geregeld. De heer Harbers zou graag deze overalls alleen via de baas verstrekt zien. Geantwoord wordt dat dit niet kan; dit moet via het magazijn. 3. Vraag van de heer Heuver betreffende de lage stoelen in Bijvank II. Aan de heer Heuver is persoonlijk uitgelegd waarom het niet mogelijk is om de lage stoelen in Bijvank II te plaatsen. Dit probleem is in de Bijvank II ter plaatse besproken. De heer Heuver zegt het prettig gevonden te hebben dat dit zo uitvoerig in de afde ling zelf bekeken is; spreker blijft er bij dat het toch wel erg moeilijk blijft om de rollen weg te krijgen en vindt het dan ook jammer dat er absoluut geen oplos sing voor te vinden is. 4. Vraag van de heer Borkent betreffende bestellen van bedrijfskleding tijdens ziekte. De heer Pavlicek zegt de zaak grondig te hebben on derzocht. De betreffende persoon is inderdaad ziek geweest, maar heeft toch nog werkkleding kunnen bestellen. Om deze moeilijkheden te voorkomen zullen de zie ken in 't vervolg weer speciaal mededeling krijgen voor het bestellen van bedrijfskleding. 2b. Werktijdregeling na 30 september. De voorzitter is van mening, dat het beter is om i.v.m. de werktijdregeling na 30 september eerst een kort overzicht te geven van de huidige toestand, ook wat betreft de inkoop van jute i.v.m. de oorlog tus sen Pakistan en India. Zoals bekend, heerst er op het ogenblik onenigheid tussen Pakistan en India en de berichten hiervandaan zijn zeer verwarrend. Pakistan bestaat uit West- Pakistan (Kashmir) en Oost-Pakistan (liggen pl.m. 1000 km uiteen). In Oost-Pakistan wordt jute ver bouwd en zijn de havens; hier wordt niet gevochten. In West-Pakistan wordt gevochten on de verbinding is daarom ook moeilijk en de berichten komen traag binnen. Wij kopen onze jute in via Londen; hier komen nu weer offertes binnen, maar of de orders inderdaad binnen zullen komen is nog de vraag. De prijzen zijn iets gestegen, maar niet veel. De boten doen de havens gewoon aan en er wordt nog jute verscheept; wel is het zo dat de boten niet beide landen tegelijk aandoen, zoals vroeger gebeurde, maar één boot doet alleen India aan en één boot al leen Pakistan. De voorzitter zegt gehoord te hebben dat een Duitse boot India aandeed, maar deze zijn allemaal gevan gen genomen omdat de bemanning uit Pakistanezen bestond. Verder weten we er niet veel van; alleen dat er nog wel jute binnenkomt. Verschillende spinnerijen heb ben op het ogenblik weinig voorraad, omdat men net zat in de overgang van de oude op de nieuwe oogst. Wij zijn gelukkig voor een hele tijd gedekt en maken ons direct geen zorgen. De partijen die we gekocht hebben, hopen we nog te krijgen.

Het Anker | 1965 | | pagina 11