Textielquiz De jury beoordeelt kritisch. Het publiek is belangstellend. De jaarlijks terugkerende Textielquiz voor de 6e klas der Lagere Scholen verheugt zich in een toe nemende belangstelling. Dit jaar werd een aantal deelnemende scholen bereikt van 61. De Quiz-avonden werden gehou den in Nijverdal, Ommen, Raalte en Rijssen. Op vrijdagmiddag 2 april stroomde het Parkge bouw vol met uitgelaten kinderen met hun bege- leiders(sters) van 12 scholen uit Rijssen en buurt schappen, Goor, Enter, Wiene, Hooge Hexel en Wierden. 's Middags zouden de vragen worden gesteld over alles wat met de fabricage van verschillende tex- tielprodukten te maken heeft terwijl 's avonds behendigheidsspelletjes de wedstrijd zouden be sluiten. De leiding was ditmaal in handen van de heer Kamphorst, bekend uit het N.C.R.V. televisie-spel| „Een tegen allen". Na de middagwedstrijden hadden enkele scholen, waaronder de Schildschool te Rijssen, een duide lijke voorsprong weten te veroveren. De onder linge verschillen tussen de koplopers waren echter niet groot en met grote spanning werden dan ook de verrichtingen van de verschillende favorieten bij de spelletjes gevolgd. Elk kind van de deelnemende teams moest trach ten uit met letters beschilderde kluwens zo snel mogelijk de woorden Textiel en Quiz te vormen. Het andere spel bestond uit een soort hobbelpaard met behulp waarvan een ballon zo snel mogelijk tot uit-elkaar-klappen moest worden gebracht. De heer Kamphorst leidde de quiz. 36

Het Anker | 1965 | | pagina 36