Vergadering Contactcommissie te Holten op 18 dec. 1964 Aanwezig: de heren H. Jordaan, E. D. Stam, J. Kolkman. De heer H. C. G. Grootherder was afwezig in ver band met zijn huwelijk. De Voorzitter de heer Jordaan opende deze ver gadering en vraagt naar aanleiding van het ver slag van de laatste vergadering van 26 november j.l. of de aanwezigen nog op- of aanmerkingen hebben. Waar men zich met de inhoud der notulen kon verenigen werden deze goedgekeurd. Hierna beantwoordt de heer Pavlicek de nog open staande vragen van de vorige vergadering o.a. de vernieuwing van het plasticdak. Zoals reeds mee gedeeld is dit punt door de directie ter hand ge nomen zodat meegedeeld kan worden dat er aan gewerkt wordt. Jaaroverzicht 1964. De Voorzitter zegt dat zoals op de laatste verga dering van 26 november j.l. beloofd werd hij dit maal, gezien het eind van het jaar het volgende verslag ter kennis van de leden kan brengen. Het jaar 1964 heeft zich aangediend met een 10 °/o loonexplosie en heeft het allerlei hoofdbrekens ge kost om deze zo goed mogelijk op te vangen. Dank zij medewerking en door rationalisering en modernisering kunnen wij ons gelukkig prijzen dat de produktie vergroot kon worden. In verschillende afdelingen in ons bedrijf te Rijssen zowel in de Spinnerij als in de Spoelerij hebben vernieuwingen plaats gehad waardoor deze afde lingen tot de modernste gerekend kunnen worden. De 5e uitbreiding Geurne is dit jaar ook gereed gekomen en hierin zijn de nieuwe 5-meter ge touwen geplaatst die thans allen lopen. Het ligt verder in de bedoeling om ons bezit aan bredere getouwen met een verder aantal van 24 stuks uit te breiden. De vraag naar ons vilt blijft steeds aanhouden, daarom werd besloten deze afdeling met enkele machines verder uit te breiden. Zoals reeds eerder gezegd heeft de krapte op de arbeidsmarkt in ons bedrijf praktisch op alle af delingen zijn invloed doen gelden. Het ziektepercentage blijft evenals de voorgaande jaren, behalve met de vakantie en feestdagen, erg hoog wat ons grote zorgen baart. Wij zijn het niet alleen waar dit verschijnsel zich voordoet; het is in geheel Europa zo. Momenteel is het zo dat van iedere 12 werknemers er 1 ziek is, terwijl tegenover 10 jaar geleden er op 25 werk nemers één ziek was. Ik vraag me zelf wel eens af wordt de mens niet de dupe van de goede sociale maatregelen? Ik neem nl. nog niet aan dat het menselijk geslacht zo erg aan het aftakelen is, want als dat zo door gaat, dan ziet de toekomst er voor ons als mens minder fraai uit. Op 2 september j.l. ontstond er brand in het pak huis Beek; door tijdig ingrijpen kon verhinderd worden dat alles verloren ging. Voor ons bedrijf werd echter het merendeel der gebluste jute waar deloos. Door de grote voorraad die wij, gelukkig over onze andere pakhuizen verspreid, nog hadden liggen is er in het bedrijf geen stagnatie ontstaan. Zoals wij in de afgelopen weken hebben kunnen lezen en horen gaan de lonen weer omhoog en zullen wij ons in het komende jaar weer schrap moeten zetten om deze verhoging die natuurlijk nooit alleen over lonen gaat maar ook over sociale lasten en onkosten te kunnen opvangen. Ik doe op u allen een beroep om gezamenlijk te kunnen komen tot een verhoging van onze pro duktie om daarmede de kostenverhoging te kun nen compenseren. De Contact-Commissie hier in Holten wil ik hier bij dank zeggen voor de plezierige samenwerking en voor de goede verstandhouding die wij hebben gehad in het bijna afgelopen jaar en spreek de hoop uit, dat die ook in 1965 in het belang van iedereen voortgezet zullen kunnen worden. Ik wil dan nu besluiten u allen prettige kerstdagen en een gezegend nieuwjaar toe te wensen. Ziekengeld Gewezen werd op de onrechtvaardigheid dat als iemand in de vroege ploeg (48 uur) ziek wordt hij 30

Het Anker | 1965 | | pagina 30