bouwvakken) waar men hiervoor wel gelegenheid geeft; dit is dan alleen maar onvoordelig voor het eigen bedrijf; in de eerste plaats zou de produktie van de overuren aan het eigen bedrijf ten goede kunnen komen, doch ook het feit dat, wanneer men in een ander bedrijf een ongeval krijgt, men in het eigen bedrijf dan in de Ziektewet komt en er ziekengeld aan de betrokkene uitgekeerd moet worden, is zeer nadelig voor het eigen bedrijf. Een en ander wordt door de verkorte werkweek nog extra in de hand gewerkt. In Holten is dit punt ook met de Contact-Com missie aldaar besproken. Daar wil men echter van verkort werken in het geheel niet horen. De heer Waanders stelt de vraag of de mensen die hier nu in ploegen overwerken, ook niet nog bij een andere baas werken. De Voorzitter meent dat ze dit stellig wel zullen doen, doch de uren die ze hier overwerken, komen in elk geval ons eigen bedrijf ten goede. De heer Waanders gelooft niet dat het een massa verschijnsel is, maar dat het slechts een klein groepje is dat hier misbruik van maakt. De Voorzitter meent dat deze groep steeds groter wordt. Spreker zegt dat het vaak gebeurt dat men in twee bedrijven werkt. In het ene bedrijf staat men als vaste werknemer geboekt terwijl men dan in het andere bedrijf als losse werknemer werk zaam is. De heer Seppenwoolde meent dat wanneer men een contract zou moeten sluiten dit niet mogelijk zou zijn. De Voorzitter merkt op dat door de overheid e.e.a. nog in de hand gewerkt wordt mede door het feit dat wanneer men zelf een eigen huis wil bouwen men dit zonder vergunning kan doen. De heer Heuver voelt er voor om, gezien de order positie en het feit dat we nog in de wintermaanden zitten, gewoon door te draaien zoals tot nu toe is gebeurd. De O.R. gaat er unaniem mee akkoord dat het le kwartaal 1965 met de ploegen overgewerkt zal worden. 2d. Wat verder ter tafel zal worden gebracht. 2e. Rondvraag. De heer J. H. Seppenwoolde stelt de vraag of het mogelijk is om de kalk van de ruiten in Beek te verwijderen, omdat het 's winters veel licht weg neemt. Als de kalk eraf is zal het licht later op gestoken kunnen worden. De Voorzitter zal dit doorgeven; het zal wel op bezwaren stuiten omdat men momenteel weinig personeel hiervoor beschikbaar heeft. Verder vraagt de heer Seppenwoolde hoever men is met de 4 °/o differentiatie. De Voorzitter deelt mede dat lijsten, die ingevuld moeten worden ontvangen zijn. Er moet daarna nog een bespreking plaats hebben met de Fabri kanten Vereniging en de Vakbonden. Dit zal zeer binnenkort gebeuren. De heer Borkent heeft een klacht dat de sliverdikte momenteel erg slecht is. (67 ponds). Er is heel veel verschil in dikte. De Voorzitter zegt dat men in de Batchingkamer (waar de oorzaak gezocht zou moeten worden) bezig is dit te voorkomen. In de Boomkamp is een nieuw elektronisch apparaat op de machine ge plaatst dat precies registreert hoe opgelegd wordt, of goed, dik of te dun. Men heeft dus nu een voort durende controle. Wij hopen dat wij hiermee in de toekomst goede resultaten zullen hebben en dat wij op deze ma nier vele moeilijkheden zullen kunnen onder vangen. Verder niets meer aan de orde zijnde dankt de Voorzitter de leden voor hun opkomst en sluit hiermee de vergadering. 23

Het Anker | 1965 | | pagina 23