Dit is opgenomen met de technische dienst. Men is daar van mening dat alleen op centrale punten in de fabriek deze apparatuur aanwezig moet zijn, zoals dit momenteel ook het geval is. Dit is dan ook de reden dat niet iedere afdeling een eigen apparatuur heeft. Nog afgezien van het feit dat iedere investering geld kost, is het ook een belangrijk gevaar voor het ontstaan van brand wanneer deze apparatuur niet op een speciaal afgeschermde plaats staat i.v.m. al het stof dat overal ligt. 7. Op de vraag van de heer Harbers of er in de schilderswerkplaats een nieuwe klok geplaatst kan worden, wordt geantwoord dat men besloten heeft hier een nieuwe klok te plaatsen en dat deze reeds besteld is. 8. Voorstel van de heer Seppenwoolde betreffen de de lading. Dit voorstel is met de bedrijfsleiding besproken, die het gehele probleem van de Pakkerij reeds in studie had. Men heeft de gehele expeditie in studie zoals o.a. de hijshoogte, de takelage, de vloeren enz., dus op welke manier men zo economisch en nuttig mogelijk kan werken. De gehele Pakkerij zal dus gemoderniseerd worden. De Voorzitter zegt dat zoals reeds meegedeeld is, dit hele pakkerijprobleem wel de aandacht heeft, maar men heeft momenteel zeer veel problemen te behandelen. De heer Pavlicek meent dat dit probleem inhaakt op een vroeger probleem, nl. dat van de overkap ping, welke niet meer aan de eisen des tijds zou beantwoorden. Verder geeft de heer Seppenwoolde nog door dat de ruiten die reeds lang geleden zijn stukgereden, nog nooit zijn gemaakt. De Voorzitter zal hiernaar informeren. Vergadering d.d. 4-9-1964. Vraag van de heer Beunk betreffende de plaats waar de aankondigingen in Spoelerij Beek aan geplakt worden. Hiervoor wordt een bord ge maakt; dat aangebracht zal worden op de muur midden in de Spoelerij waar vroeger de aankon digingen werden neergehangen nl. achter de loon lijsten. De heer Nijland merkt betreffende zijn vraag om een eigen apparatuur voor de reparateurs van de Spoelerij nog op, dat deze vraag is gesteld uit een oogpunt van bedrijfsbelang. Vervolgens deelt de Voorzitter mede dat de secre taris van de Ondernemingsraad een brief heeft ontvangen van de heer E. Dommerholt, O.R.-lid voor de Batchingkamer, waarin deze meedeelt dat het hem helaas in verband met zijn gezondheid niet meer mogelijk is zijn functie als O.R.-lid te vervullen. Verder dankt de heer Dommerholt alle leden voor de prettige samenwerking en wenst hen het aller beste voor de toekomst. De Voorzitter stelt voor om de heer Dommerholt namens de O.R. een brief te schrijven waarin men hem hartelijk dankt voor het vele werk en voor de prettige samenwerking die er altijd is geweest. De heer Seppenwoolde stelt voor dit schrijven vergezeld te doen gaan van een fruitmand, hetgeen aller bijval vindt. De heer Waanders brengt nog mondeling de dank van de heer Dommerholt over voor de prettige samenwerking. Betreffende een nieuw lid voor de Batchingkamer, wordt besloten de Bedrijfscommissie voor de Tex tielindustrie op de hoogte te stellen, die hiervan de vakbonden in kennis zal stellen. 2b. Overzicht huidige toestand in het bedrijf. Alvorens een algemeen overzicht van de huidige toestand in het bedrijf te geven, deelt de Voor zitter mede dat tegen het eind van december nog een vergadering zal worden gehouden waarin door hem een jaaroverzicht gegeven zal worden. Momenteel zal echter i.v.m. de werktijdregeling voor de ploegen voor het 1ste kwartaal 1965 een kort overzicht gegeven worden over de huidige stand van zaken in ons bedrijf. Gelukkig zijn we wat orders betreft, momenteel goed voorzien, doch er zijn tekenen die er op wij zen dat wij goed uit moeten kijken. Voor de breeddoek zijn er ook orders genoeg, doch wij hebben na de loonsverhoging in het begin van dit jaar, de prijzen niet kunnen verhogen (zelfs iets moeten verlagen) omdat men in het buitenland geen rekening houdt met het feit dat men hier de lonen gaat verhogen. 21

Het Anker | 1965 | | pagina 21