Wat leeft en bloeit na werkfifd afgeronde roofvogelsnavel, en tot slot met een fors ingeplante staart. Wij als leden van de redactie zouden haast keurmeester kunnen worden, zoveel pluimveekennis doe je op bij een interview met een deskundige als parkbaas Slagman. Enfin, uit deze grote Maleiers heeft vriend Slag man met enkele andere Maleier krielfokkers een klein ras weten te halen dat zijn weerga niet vindt, noch in ons land, noch in het buitenland, waarbij wij aan Engeland en Duitsland denken als echte pluimveefokker-landen In ons land kent men een vereniging van Maleier fokkers, groot ongeveer 28 leden, waarvan slechts 1012 leden de kleine krielen fokken. Het is een zeer tijdrovend iets en men heeft er jaren voor nodig om een goede stam op te bouwen, doch hierin is de heer G. J. Slagman volkomen geslaagd en hij is langzamerhand de vraagbaak geworden voor liefhebbers uit vele landen en voor zover wij hem kennen is hij echt de persoon, die zijn kennis graag wil overdragen aan derden. Wij hebben met veel geduld getracht de Maleier Krielhaan op de foto te zetten. Misschien is het beeld hiervan een stimulans voor anderen ook tot de kleine groep van fokkers toe te treden. Een advies van de redactie in deze is wel: „Je moet over heel veel geduld beschikken, begin er anders maar niet aan"Afin de heer G. J. Slagman wil u er graag meer over vertellen. Deze keer hebben wij de man die de scepter zwaait over de Parktuinen en Plantsoenen eens opge zocht, wetende dat hij net als zovele Rijssenaren een echte pluimveekenner was. Nee beste mensen we willen het niet hebben over zijn veelvuldige kampioen „duitse staande" van welke hond in binnen- en buitenland veel roem uitgaat en waar van de heer G. J. Slagman de eigenaar is, neen wij willen het eens hebben over zijn prachtige toom kleine Maleiers. Het woord „kleine" hebben wij opzettelijk onderstreept, want oorspronkelijk waren die Maleiers, we bedoelden de kippen, grote exem plaren, fors gebouwd met hoge, brede borst en echte stevige lange benen, met zware sporen en verder met een zeer korte stompe kam en mooie 9

Het Anker | 1964 | | pagina 9