Zoekt u uw voordeel? Eigenlijk is dit een overbodige vraag; natuurlijk zoekt u uw voordeel! Dat zal dan ook niemand u kwalijk nemen. En omdat u uw voordeel altijd zoekt, bent u inder tijd ook deelnemer geworden van het „Arbeiders bouwfonds Ter Horst Co. N.V." U spaarde trouw elke week en na verloop van tijd had u „punten genoeg" en werd u de bouwsom renteloos uitgekeerd. Renteloosu was dus op de voordeligste manier aan geld voor een huis gekomen. U had dit voordeel al lang van tevoren berekend en maakte van deze unieke gelegenheid gebruik. Om een willekeurig voorbeeld te noemen, het vol gende: U was ingeschreven voor een bouw som van10.000, en spaarde daarop wekelijks tot u punten genoeg had 3.400, zodat u, toen aan u de bouwsom van 10.000,werd uitgekeerd, nog moest aflossen6.600, de aflossing bedroeg 12,per week of 624 per jaar. Dit doet u nu al een jaar of vijf. 5 x 624,3.120, zodat u op dit ogenblik nog schuldig bent3.480, als u dit bedrag nu ineens wilt af lossen, wat mogelijk is, dan moet u waarschijnlijk een hypotheek op uw huis nemen. Aan notariskosten, zegel en registratiekosten, provisies e.d. betaalt u dan ongeveer 200, zodat u een hypotheek zoudt moeten nemen van3.680, De hypotheek-rente bedraagt op het ogenblik 5 °/o. U kunt nu al gauw berekenen dat deze aflossing ineens u in totaal, dus aan rente en kosten, op een 1200,komt te staan. Nu kunt u wel tegen een jongere en nog onervaren collega zeggen: „Ik zit vast aan het Bouwfonds"! maar dan weet u eigenlijk wel dat dat niet waar is. U hebt alleen maar de voordelen en de nadelen tegen elkaar afgewogen en u bent tot de slotsom gekomen dat u bij Ter Horst Co. N.V. toch maar voordelig zit. En dat is dan ook de ware oorzaak: U zit niet vast maar u kunt rekenen! Daar hoeft niemand zich voor te schamen. Het is logisch dat u uw voordeel zoekt en als u dat voor deel gevonden hebt dan zit u niet vast maar u zit voordelig. Als u dat nu eens aan uw jongere, onervaren col lega vertelt, dan helpt u hem met uw ervaring. Kom desnoods samen met hem op het kantoor om te vernemen op welke wijze hij op de beste ma nier kan sparen voor duurzaam bezit. „Bezitsvorming" is een leuze die op het ogenblik opgeld doet: Duurzaam goed te verwerven bete kent onafhankelijkheid verkrijgen. De mogelijkheid om dit te verwezenlijken is er onder anderen door ons eigen „Arbeidersbouw fonds Ter Horst Co. N.V." waarvan een ieder kan profiteren en waarvan een ieder die daarvan reeds de voordelen geniet in zijn hart zegt: „Een voordeliger en gemakkelijker manier om duurzaam bezit te verwerven bestaat er nauwelijks". Leden van het Bouwfonds, draai er niet omheen maar erken de ware reden die er achter zat toen u zich als lid liet inschrijven en geef juiste eerlijke voorlichting. U zocht toch ook uw voordeel? Gun anderen dan ook die kans! Bent u nog geen lid, kom dan eens praten op het kantoor! 8

Het Anker | 1964 | | pagina 8