Uitstapje Reclukatepers Op zaterdag 23 mei maakte Reclukatepers zijn jaarlijks uitstapje. Voor hen die dit nog niet weten: Reclukatepers is de afkorting van: Reisclub kantoor- en technisch personeel. De start was 's morgens om 7 uur bij het kantoor. Iedereen was in de beste stemming, mede waar schijnlijk doordat het weer zich prachtig liet aan zien. Zoals gewoonlijk liet men ons eerst de schone plekjes van ons Rijssens landschap zien, daarna ging het richting Wierden. Om ongeveer negen uur kwamen we in Emmen, waar we een bezoek brachten aan de dierentuin. Veel hebben we ge lachen om de apen. Vandaar ging het richting Zuidlaren, waar we in een sprookjestuin konden vertoeven. Zelfs het verloren schoentje ontbrak daar niet. In Paterswolde konden degenen die dat wilden een boottocht maken, waarvan een dank baar gebruik gemaakt werd. Toen de dames de sprookjes gezien hadden, moest er voor de heren natuurlijk ook nog wat te bezich tigen zijn. Over de tabak, pijp, snuifdoos e.d. is atijd wel wat te zien en te vertellen. Het museum van Niemeijer was daarvoor fantastisch. Een gast vrije ontvangst wachtte ons daar en een interes sante rondleiding. In Groningen kreeg men de gelegenheid om twee uur te winkelen. Zoals het elk jaar opnieuw ge beurt, waren het weer dezelfden die meenden een paspoort te hebben om iets later te komen. Toen het startsein weer gegeven was en we weer een poos gereden hadden, naderden we Dwinge- loo, waar weer iets te zien was. Volgens één van ons zagen we iets zeer bijzonders, het was de groot ste radiotelescoop van Europa. Tot slot wachtte ons nog een heerlijk en prima ver zorgd diner in Ommen, waar één van de dames tevergeefs op de bessensap heeft gewacht. Na een bezienswaardige en heel prettige dag ge had te hebben, kwamen we om elf uur weer in Rijssen aan. D.B. Harbers voelt zich het best tussen de Rijssense schonen. Op het Paterswoldse meer. 5

Het Anker | 1964 | | pagina 5