Ereconcert Wilhelmina met haar tamboerkorps vaandel en slaande trom werd de mars aanvaard naar hotel Hargeerds alwaar de inwendige mens een beetje werd versterkt. Groot was onze waardering, toen wij om ruim negen uur aan de Markeloseweg welkom werden geheten door de muziekvereniging van de K.S.W. uit Nijverdal, door Irene uit Enter en door onze kleurrijke plaatsgenootjes van de drumband van de buurtvereniging Irene. In optocht dwars door Rijssen met honderden be langstellenden op de trottoirs stemde ons toch wel wat trots! Hoe groot was echter onze verbazing voor de prachtige bloemenhulde welke ons was bereid in het Parkgebouw. Vele plaatselijke verenigingen en organisaties zorgden voor bloemenmanden en rui kers en een woord van dank ook aan hen, die hun gelukwens gepaard lieten gaan met een enveloppe met inhoud. Als eerste spreker trad de heer G. W. ter Horst namens de directie van Ter Horst Co. N.V. naar voren. In gloedvolle bewoordingen sprak hij zijn dank en bewondering uit en hij overhandigde de heer Albert Sommer namens de directie van Ter Horst Co. N.V. een enveloppe met inhoud, als blijk van waardering voor het vele werk door hem verzet. Hogelijk werd ook de aanwezigheid van de heer C. B. J. Landweer, burgemeester van Rijssen op prijs gesteld. Sprekende namens het gemeente bestuur complimenteerde hij Wilhelmina met het Even stemmen op een stil plekje. behaalde succes en liet zijn wensen vergezeld gaan van een prachtig bloemstuk. Namens het Rijssens Mannenkoor sprak nog de heer J. Rozendom. Voorts werden zeer veel compli menten geuit door vele vertegenwoordigers van plaatselijke verenigingen tijdens de receptie. Tot slot sprak de heer G. W. Webbink een woord van dank namens de gehele muziekvereniging ge richt tot directie, de heer Sommer en alle aanwe zigen. In een propvolle koffiekamer werd toen het feest nog een tijdje voortgezet en gezellig nageboomd over het concours met onze Nijverdalse vrienden. Gezellig was het er inderdaad, daartoe heeft de K.S.W.-jeugd zijn steentje wel bijgedragen! Zaterdagavond 4 juli jl. gaf onze vereniging „Wil helmina" met het tamboerkorps een ereconcert in de prachtige welverzorgde tuin van het Park. Een lust voor het oog en een streling voor het oor. Een avond die de weinige aanwezigen niet zullen ver geten. Het goedgekozen programma vermeldde o.a. de beide concoursnummers, die elders in dit nummer worden genoemd. De openingsmars en het gezamenlijke optreden met het tamboerkorps maakte indruk op alle aanwezigen. Onze dirigent' en de tamboermaitre hielden op onnavolgbare wijze contact met elkaar. Het was een show nummer van de eerste rang. De „Vogelhandler" van Zeiler en „Het Wiener- praterleben" zijn nummers, die een ieder aanspre ken en de diverse solo's kwamen er goed uit. Tegen half tien werden wij wederom vergast op een prachtige combinatie van koor en tamboers. Met een welverdiend applaus van de aanwezigen was dit een verantwoord slot van een op hoog peil staande avond. Jammer dat niet meer muziekminnaars aanwezig waren. Weliswaar was het die avond wel wat al te kil, vooral voor oudere mensen, doch „Wilhel mina" had na haar prachtige concourssuccessen meer belangstelling uit Rijssen verdiend! 4

Het Anker | 1964 | | pagina 4