De winnaars trekken Markelo binnen. sen, met prachtige zitplaatsen voor het publiek was de concourstent opgesteld. Wij hebben zelden meegemaakt, dat tijdens uitvoeringen alles zo rus tig was. Het veelkoppige publiek, uiteraard alle maal muziekliefhebbers, waaronder we de heer J. 'j. ter Horst en echtgenote en mej. Lia ter Horst opmerkten, gedroeg zich voorbeeldig en als het nodig was kon men het nodige enthousiasme op brengen om de koren na het volbrengen van hun nummers met hartelijk applaus te belonen. Toen Wilhelmina, uitkomend in de Vaandelafde ling, om goed zes uur met haar 48 actieve leden de tent besteeg en de directeur de heer Albert Sommer zich opstelde en wachtte op het belletje van de jury, waarmede het sein wordt gegeven om te mogen beginnen, waren wij Rijssenaren echt wel wat zenuwachtig en voelden wij ons enigszins gerustgesteld door de rustige en vertrouwenwek kende houding en manier van optreden van de heer Sommer. Het eerste nummer, verplicht gesteld door de Federatie, de Kerelia Suite van J. Sibelius, werd met élan voorgedragen en wij hebben genoten van de saxofoon-, hobo-, piccolo- en trompetsolo's. Het tweede nummer variaties op „Het bronsgroen eikenhout" van L. Toebosch lag ons minder goed in het gehoor. Veel moderner dan het eerste num mer met een veel moeilijker techniek. Het applaus van het publiek was overweldigend en vol spanning werd het moment afgewacht waarop de heer Mikkers, voorzitter van de afde ling Overijssel van de Federatie plaats nam voor de microfoon. Overweldigend was het enthousias me toen bekend werd gemaakt, dat met 53 punten voor het eerste nummer en met 56 punten voor het tweede nummer een eerste prijs was behaald. Wij op de tribune konden trots zijn. Wij hadden het hoogste aantal punten van alle deelnemers van deze middag. Woorden van lof werd ook ons toegezwaaid door de voorzitter van de Fanfare uit Markelo uit wiens woorden de wens klonk van „waren wij ook maar eens zover". Een derde wimpel was verdiend en met vliegend 3

Het Anker | 1964 | | pagina 3