Grootste overwinning van Ter Horst Co. 9-1 VOETBAL Op Woensdagavond 24 juni om 7.15 uur zou een voetbalwedstrijd worden gehouden tussen de elf tallen van de Gemeente Rijssen en van Ter Horst Co. Aanvankelijk liet de Gemeente lelijk verstek gaan want slechts 4 van de uitdagers waren aanwezig en het leek erop dat de hele wedstrijd niet door zou kunnen gaan. Maar eindelijk om 10 voor acht, nadat men enkele mensen van Ter Horst had weten aan te trekken, had men toch een man of tien bij elkaar en kon de strijd beginnen. Ter Horst was trouwens ook niet compleet maar moest twee spelers missen, de één wegens gebrek aan nieuwe schoenen en de ander omdat het in tussen te laat was geworden. Na de aftrap trokken de Ter Horst-spelers gesto ken in geel shirt en witte broek direct fel ten aan val. Het Gemeente-doel werd van alle kanten be laagd en nadat enkele kansen gemist waren wist Kreijkes de bal, prachtig aangegeven door Rohaan, in het net te jagen. Stand 10. Het uitbundig gejuich van de talrijke supporters stimuleerde Ter Horst om de ene aanval na de andere in te zetten en ondanks de helfdhaftige verdediging van de Gemeente, aangevoerd door Nijland van Sociale Zaken, werd het ene doelpunt na het andere gescoord. Vlogtman deed kennelijk zijn best om enkele pon den aan gewicht te verliezen en rende van achte ren naar voren, van links naar rechts in verwoede pogingen om het bruine monster te bemachtigen. Het resultaat was er dan ook naar: de doelpunten 2, 5 en 6 waren voor zijn rekening. Een fraai doelpunt was nr. 3, waarbij Brons voort de bal precies over de doelverdediger in het net schoot. Kreijkes liet het er ook niet bij zitten en scoorde het 4de doelpunt, terwijl Rohaan, die zich als een prima speler ontpopte het 7de wist te plaatsen. Het achtste doelpunt kwam van de voet van Ten Bolscher de onvermoeide rechtshalf die tot het einde van de wedstrijd van strijdlust blaakte. Het negende doelpunt verwekte grote hilariteit. Keeper v. d. Noort trapte uit met geweld, precies Onze stoere doelverdediger. tegen de rug van Vlogtman waarna de bal over de keeper terugkaatste in het doel. De scheidsrechter, de heer Rozendom die zeer goed leidde, streng maar rechtvaardig, had de aardige gedachte om tegen het eind van de wed strijd de Gemeente om onbekende redenen een penalty toe te kennen, die prompt door Wolterink| in een doelpunt werd omgezet. Het bloed kruipt" soms waar het niet gaan kan! En zo eindigde deze felle maar sportieve strijd in een 91 overwinning. Geen wonder dat de Ter- Horst-spelers op de schouders werden gehesen en met gejuich naar de kleedkamer gedragen. Na afloop hadden we nog een vraaggesprek met de heer Rozendom, die ons gaarne zijn indrukken weergaf. Vraag: Hoe vond u de wedstrijd? Antw.: Een heel mooie kamp, fraai spel. Vraag: Wie vond u de beste speler van Ter Horst? Antw.: Ongetwijfeld keeper Pijffers die niet één goede bal heeft gehad en ook niet door gelaten, behalve die strafschop die hij mijns inziens met opzet liet lopen. 20

Het Anker | 1964 | | pagina 20