UIT DES IDEEËNBUS Een tweetal medewerkers dienden samen een idee in betreffende een andere constructie van de klep- stangen bij weefgetouwen. Dit idee werd beloond met een gezamenlijke pre mie van 50, Wij geven hieronder nog door wat de resultaten zijn geweest van de sinds onze laatste medede lingen in het Anker, ontvangen ideeën. De Ideeëncommissie ontving een voorstel om op koperen contactpunten van weefgetouwen, oude spoeldeksels te solderen. Hiervoor werd een premie van 20,toegekend. ^^Voorstel om door middel van een nieuw soort slui ting op de spoelen, draadbreuk te voorkomen. De betreffende inzender kreeg voor dit idee eerst 25,terwijl toen aan de hand van een langere proefperiode gebleken was dat dit idee goed was, werd er alsnog 25,voor toegekend, zodat de totale premie 50,heeft bedragen. Voorstel betreffende het lijmen van gaten bij koe- dekken. Alhoewel dit voorstel niet aangenomen kon worden omdat van verbruikerszijde men tegen deze ver andering was, kreeg de inzender toch een aan moedigingspremie van 5, Een inzender diende een voorstel in betreffende een veranderde constructie van papiergeleiders op papierspinmachines Hem werd een premie van 40,toegekend. Verder ontvingen wij een voorstel voor het ver vangen van geleiders van papiertwijnmachines door andere. Waar gebleken is in de praktijk dat hierdoor inder daad draadverbetering optreedt, werd dit idee met 25,beloond. Een idee werd ontvangen betreffende een opener in de Batchingkamer; de inzender kreeg een aan moedigingspremie van 5, Uit de weverij kwam een idee om door een ver anderde constructie te voorkomen dat ladebeen- assen krom zouden trekken. Alhoewel dit idee niet uitgevoerd kon worden, kreeg de inzender een aanmoedigingspremie van ƒ5,-. Een tweetal medewerkers dienden een voorstel in voor een wijziging op de viltmachine. Beide inzenders kregen hiervoor een premie van 7,50 ieder. 19

Het Anker | 1964 | | pagina 19