Vergadering Contactcommissie te Holten op 5 juni 1964 of er voor de balenloods niet meer ruimte gemaakt kan worden voor de vrachtauto's om te keren i.v.m. het gevaar voor kinderen enz. Er zou als men de verhoging van het oude kantoor verwijderde een mooie ruimte hiervoor beschik baar zijn. De heer J. H. Seppenwoolde stelt voor om een zij deur te maken tussen de loods en de houtopslag plaats. De Voorzitter meent dat er dan in het pakhuis minder ruimte komt voor het opslaan van de ver schillende soorten jutebalen. Dit punt zal echter genoteerd een bekeken worden. De heer Spenkelink dankt de O.R. ook mede na mens zijn vrouw voor de prachtige cadeaus die ze mochten ontvangen ter gelegenheid van de ge boorte van hun zoon. Verder niets meer aan de orde zijnde, dankt de Voorzitter de leden voor hun opkomst en sluit hier mede de vergadering. Aanwezig: de heren H. Jordaan, E. D. Stam, J. Kolkman, H. C. C. Grootherder en V. K. Pavlicek. De heer H. J. Lammertink heeft bericht van ver hindering gestuurd. De Voorzitter, de heer H. Jordaan, opent deze bij eenkomst en vraagt of naar aanleiding van het ver slag van de vorige vergadering d.d. 17 april j.l. nog vragen zijn. Men kan zich met deze notulen verenigen. Hierna bespreekt de Voorzitter de hieronder ge noemde punten. 1. Aftrek i.v.m. de z.g. 5 °lo verwervingskosten. De Voorzitter geeft de heer Pavlicek hierover het woord die uiteenzet dat n.a.v. een door ons aan het Ministerie van Financiën te Den Haag gericht verzoekschrift, toestemming te hebben verkregen om tot 31 december 1964 voor iedereen, die al vóór 25 mei j.l. in onze dienst was en die in ploegen werkt, vanaf de 22e week het belastbaar loon met 10,per week te verminderen; ploegen werkers die na 25 mei j.l. in onze dienst zijn gekomen krij gen een wekelijkse belastingaftrek van 6,per week. Een en ander zal in de fabriek aangeplakt worden. 2. 25-jarig jubileum. Door de Directie is besloten om met ingang van 1-6-1964 aan diegenen die 25 jaar in ons bedrijf werkzaam zijn, voortaan 1 dag vrij te geven en wel op de dag dat men door de Directie uitgenodigd wordt om op kantoor te komen ter gelegenheid van dit jubileum. Wel zal bij deze 25-jarige jubilea het niet altijd mogelijk zijn voor elk jubileum op de dag zelf vrij te geven, doch op een door de Directie te bepalen dag, zodat men jubilea die b.v. in eenzelfde week vallen lean combineren. 3. Overzicht van de huidige toestand van het be drijf. De Voorzitter geeft hierna een overzicht van de huidige situatie van ons bedrijf. Zoals in het begin van dit jaar werd afgesproken zou door de Voorzitter eind mei/begin juni een overzicht worden gegeven van de algemene toe stand in het bedrijf. Het is momenteel zo, aldus de Voorzitter dat wij met onze specialiteiten bijzonder druk zijn; men is reeds bezig met het boeken van orders voor het 4e kwartaal. De Weverij Geurne wordt verder uitgebreid om de bestelde breeddoek-getouwen te kunnen plaat sen; de linoleum-weverij draait volop in 2 ploegen. Men weet dat er momenteel tot de vakantie een aantal personen uit Holten te Rijssen in de lino- leum-weverij in de nachtploeg werkzaam zijn om zoveel mogelijk produktie te krijgen. Oorzaak hiervan is, dat men grote orders bij ons wilde plaatsen, mits wij op tijd zouden kunnen leveren; anders zou men zich tot anderen wenden. In het belang van het bedrijf hebben wij deze or ders dus aangenomen. Dit is de huidige toestand. Ons bedrijf is uiterst modern opgezet; de nieuwe spinmachines die in Rijssen geplaatst zijn en nog geplaatst worden, zijn de modernste ter wereld. Een groot probleem is en blijft voor ons nog steeds het personeelstekort. Wij hebben in ons bedrijf te Rijssen geen groot verloop, maar wij hebben een groot aantal oudere personen waarvan er steeds afgevoerd worden omdat ze met pensioen gaan. De arbeidstijdverkorting voor de ploegen komt dus voor ons op een zeer ongelegen moment. In ver band hiermee wordt ook op de contact-commissie te Holten, evenals dit hedenochtend op de O.R. 17

Het Anker | 1964 | | pagina 17