Vakantieprogramma Rifssen morgen bericht is binnengekomen dat er toestem ming gegeven is om in het eerste kwartaal van 1965 uit te mogen breiden. Verder is men ook bezig met het aanvragen van een vergunning bij de gemeente. In oktober a.s. zal weer een verzoek voor uitbreiding worden inge diend. De heer Borkent voelde ervoor om, wanneer men nog geen vergunning zou hebben ontvangen, ook een verzoek in te dienen namens de O.R., zodat men dan nog eens van de noodzaak overtuigd zou kunnen worden. De Voorzitter meent dat dit weinig geholpen zou hebben, omdat van onze kant wel alles er aan gedaan is wat kon en bovendien gaat de woning bouw momenteel voor. De heer Baan vraagt naar de regeling betreffende de winstdeling. De heer Thomassen antwoord dat de datum van de algemene aandeelhoudersver gadering als streefdatum geldt voor het reeds met ontslag zijn of ontslag hebben aangevraagd. De heer Beunk vraagt hoe de orderpositie momen teel is. De Voorzitter deelt hierop mede dat er veel orders zijn. Men heeft zelfs al orders moeten afzeggen mede door gebrek aan personeel. In Duitsland staat men op het punt short-time te gaan werken, omdat deze fabrieken niet gespecia liseerd zijn. Wij kunnen zeggen dat wij indertijd een goede beslissing hebben genomen door over te stappen op specialiteiten. Een groot probleem blijft nog altijd het perso neelstekort. Als dit jaar de nieuw bestelde ge touwen zullen komen, weten wij nog niet wie hierop zullen moeten werken; maar komt tijd komt raad. De Voorzitter zegt dat wij niet veel mensen ver liezen aan andere textielbedrijven, maar hoofdza kelijk aan wegenbouw, bouwvakken, enz. Dit is echter een vaak tijdelijke aanname, waarmee men dan veel geld verdient. Komt men echter in het vorstverlet dan verdient men ineens stukken minder. Door elkaar genomen verdient men dus niet zoveel meer, maar wel tijdelijk; het zijn dan ook hoofdzakelijk de jongeren die hiertoe over gaan. De heer Beunk merkt op dat de ploegen ook een grote rol spelen. De Voorzitter zegt dat dit beslist niet altijd het geval is. Bij een sollicitatie b.v. wil de een persé in 2-ploegen, de ander in dagploeg en weer een ander wil alleen in 3-ploegen. Maandag 20 jui: Grote markt. Dinsdag 21 juli: Ronde van Rijssen, 80 km voor amateurs, terrein plan Zuid, 19.00 uur. Woensdag 22 juli: Concours Hippique; terrein: weide van de Eschhorst, 13.30 uur. Grote zaal Parkgebouw: 20.00 uur film „Oproer op de Defiant". Donderdag 23 juli: Grote zaal Parkgebouw 19.30 uur: Dansen. Vrijdag 24 juli: Grote zaal Parkgebouw: 20.00 uur film: „The man, who shot Liberty Valance". Zaterdag 25 juli: Muziektent Volkspark (bij slecht weer grote zaal Parkgebouw) 14.00 uur: Kindermiddag „Nieuwe avonturen van Tom Poes en Ollie B. Bommel". Volkspark 21.15 uur: Openluchtfilm Danny Kaye met „Gekken trekken de kaart". 22.15 uur: Groot vuurwerk. Maandag 27 juli: Grote markt. De heer W. Harbers heeft een verzoek om in het pakhuis in de Beek grote deuren te maken, zodat men hier met auto's in kan rijden. De Voorzitter antwoordt dat dit reeds vaak ter sprake is geweest; hiertegen zijn echter grote be zwaren. In de eerste plaats is het gevaarlijk dat een auto in een afgesloten ruimte komt i.v.m. de uitlaatgassen. Verder is het levensgevaarlijk i.v.m. brandgevaar. De heer Harbers merkt op dat in het oude pakhuis alleen de trailer binnenkomt, terwijl de rest buiten blijft staan. Als dit mogelijk zou zijn zou dit een hele arbeids besparing zijn. De Voorzitter zal dit aan deskundigen voorleggen. Op dit onderwerp inhakend, vraagt de heer Baan 16

Het Anker | 1964 | | pagina 16