Door de Directie is echter het volgende voorstel overwogen nl. om de 3 winstdeling vast te hou den tot de vakantie, zodat men dan met de vakan tie 3 winstdeling 2 °/o vakantietoeslag, dus 5% zou krijgen uitbetaald en met de Kerstdagen dan 2 °/o. De heer Seppenwoolde gelooft dat de mensen dit wel een bezwaar zullen vinden omdat men over de winstdeling al veel gepraat heeft. De heer Waanders is van mening dat op de duur wel 4 met de vakantie uitbetaald dient te wor den; temeer omdat men nu 2 weken aaneengeslo ten krijgt. De O.R.. voelt er uiteindelijk het meest voor om de ^fcoude regeling te handhaven zodat dus de winst- deling na ontvangen toestemming van de Vakraad uitbetaald zal worden en 2 met de vakantie en 2 met de Kerstdagen. De heer Borkent vraagt de regeling voor het in aanmerking komen van een winstuitkering, uitvoe rig in de fabriek bekend te maken vooral met het oog op het nieuwe personeel. De Voorzitter zegt toe dat hiermee rekening ge houden zal worden. Vervolgens deelt de Voorzitter mede, dat men momenteel bezig is met het nemen van proeven in de Batchingkamer hetgeen ook reeds in de Kleine Commissie besproken is, om in de Batching kamer Beek de jute op een andere manier vóór te bewerken. Wij hopen dat dit experiment zal slagen en dat hierdoor een algemene verbetering van het produkt zal komen, waarmee iedereen dan weer gebaat zal zijn. ^^2c. Rondvraag. De heer J. H. Seppenwoolde vraagt of i.v.m. het a.s. zomerseizoen er nog iets aan de airconditioning gedaan zal worden. De Voorzitter antwoordt dat deskundigen hier mede bezig zijn; de hele zaak wordt grondig be keken. Vervolgens zegt de heer J. H. Seppenwoolde de Directie, namens het gehele personeel, bij voorbaat hartelijk dank voor de winstdeling. Spreker is verheugd dat de resultaten gunstig zijn geweest en hoopt dat dit in de toekomst besten dig zal blijven. De heer Borkent heeft een klacht, nl. dat de be vochtiging in de speciale papierspinnerij dikwijls te weinig vocht bevat; papier heeft nl. meer vocht nodig bij het verwerken dan jute; vooral van des ochtends half 6 tot half 8 heeft men hiervan veel hinder. Dit zal doorgegeven worden. De heer A. J. Seppenwoolde vraagt of de moge lijkheid bestaat om de stoom van de leidingen in de afdelingen waar hij werkt, af te sluiten; het is daar momenteel al weer veel te warm. De Voorzitter heeft deze week ook nog een tegen overgesteld verzoek gehad, nl. dat het in de Weve rij veel te koud was. De vermoedelijke oorzaak hiervan was dat er van de nieuwe ketel een pijp doorgebrand was. De heer Waanders bevestigt dat het vóór in de week in de Weverij verschrikkelijk koud was; hoe het in andere afdelingen was is spreker niet be kend, maar in de Weverij kon men zo niet werken. Nadat men eerst de maandag had afgewacht, was het dinsdags nog koud. Spreker heeft toen de Directie gebeld omdat de baas er volgens zijn zeggen niets aan kon doen. Na een kwartier was er toen stoom. De Voorzitter zegt dat in andere afdelingen de stoomtoevoer verminderd moest worden. De heer Waanders meent dat het de produktie ten goede komt als men een regelmatige temperatuur heeft in de fabriek; als het te koud is kan men niet goed werken en als het te warm is evenmin. Spreker gelooft echter dat er niet genoeg aandacht aan dit probleem wordt besteed. De Voorzitter is van mening dat wat de één warm vindt, de ander normaal kan vinden; het is daarom moeilijk te beoordelen wat nu eigenlijk de juiste temperatuur is. De heer Seppenwoolde vraagt of het mogelijk is iedere afdeling apart af te sluiten. De Voorzitter meent dat dit per groep verdeeld is. Aan dit probleem zal echter de volle aandacht ge schonken worden. De heer Borkent merkt op dat het vóór in de Spinnerij Boomkamp altijd erg heet is, vooral ach ter in de week als het badhuis in gebruik is. Spreker vraagt of de mogelijkheid bestaat om hier pijpen te verleggen of anders deze te bekleden met asbestcement zodat ze niet zoveel warmte uit stralen. De Voorzitter zal dit doorgeven. Verder vraagt de heer Borkent of er nog nadere gegevens zijn betreffende een toestemming voor een vergunning voor het uitbreiden van de We verij Geurne, waarvoor voor het jaar 1964 geen toezegging is gedaan door het Ministerie. De Voorzitter antwoordt hierop dat zojuist van-

Het Anker | 1964 | | pagina 15