Ondernemingsraadvergadering op vrijdag 17 april '64 Aanwezig: de heren H. Jordaan, A. H. W. Tho massen, G. J. van Putten, Js. Harbers, J. H. Sep- penwoolde, A. Borkent, J. Spenkelink, G. J. J. Beunk, J. Bruins, J. Waanders, G. Kippers, G. Wessels, A. J. Seppenwoolde, J. Baan, W. Harbers en V. K. Pavlicek. De heren E. Dommerholt, J. H. Nijland en J. Heu- ver waren wegens ziekte verhinderd de vergade ring bij te wonen. De Voorzitter, de heer Jordaan, opent met een kort welkomstwoord de vergadering. Spreker feliciteert de heer Spenkelink met de ge boorte van zijn zoon en bedankt deze voor de traktatie. 2a. Notulen vergadering d.d. 26-2-1964. Deze worden onder dank aan de secretaris goed gekeurd. Vervolgens beantwoord de heer Pavlicek de in de vorige vergadering gestelde vragen. 1. Nieuwe luchtkoker in Weverij Bijvank II. Deze zou spoedig worden aangebracht. De heer W. Harbers deelt mede dat deze de vori ge dag is gereed gekomen. 2. Gelioorwatten Spinnerij. Dit is opgenomen met dokter Moolhuijzen en deze heeft e.e.a. bekeken; naar aanleiding hiervan is besloten om in de Spinnerij bij de gemoderniseerde en nieuwe machines gehoorwatten beschikbaar te stellen. De heer Waanders zou gaarne willen weten hoe veel lawaai deze wattenlonten tegenhouden. Wel is zeker dat hiervan een goed gebruik gemaakt wordt, maar men weet niet in hoeverre deze hel pen. De Voorzitter zal nog eens met dokter Moolhuijzen opnemen in hoeverre het gehoor door deze watten beschermd wordt. 3. Lampen Weverij Bijvank II. Volgens baas Schuiterd van Weverij Bijvank II zou de klok in deze Weverij thans goed verlicht zijn. Een lamp die daar hing voor noodverlichting, is verplaatst. 4. Reserve-snipperuren. Hierover is ook gesproken in de Kleine Commissie; na verkregen toestemming van de Vakraad om dit jaar nog geen 2 weken aaneengesloten vakantie te moeten houden, is in de fabriek bekend gemaakt dat deze reserve-snipperdag is vrijgegeven. 5. Zeep in Centrale Werkplaats. Met de z.g. garage-zeep zijn proeven genomen; deze blijkt in het gebruik niet zo goed te voldoen omdat de lucht, die lange tijd blijft hangen aan de handen, niet zo prettig is. Men heeft thans een ander soort zeep geprobeerd en volgens zeggen bevalt deze goed, hetgeen be vestigd wordt. 2b. Wat ter tafel zal worden gebracht. De Voorzitter deelt mede, dat er bericht van de Vakraad is ontvangen dat op donderdag 30 april a.s. (Koninginnedag) vrij zal worden gegeven met behoud van loon. Betreffende de nachtploeg van de 3 ploegen, wordt besloten dat deze ploeg de nacht van 30 april op 1 mei vrij zal nemen omdat van 29 of 30 april de nachtploeg 8 uur collectief snippert. Vervolgens heeft de Voorzitter de prettige mede deling te doen, dat op de gisteren gehouden alge mene vergadering van aandeelhouders, besloten is om gezien de gunstige resultaten, over het jaar 1963 een winstuitkering van 3 aan alle werk- nemers(sters) te doen die hiervoor in aanmerking komen. In aansluiting hierop zou de Voorzitter de vraag van de heer J. H. Seppenwoolde uit de vorige ver gadering betreffende de uitbetaling van 4 °/o toe slag per jaar (nl. om deze te veranderen van 2 °/o 2 °/o in 3 °/o 1 willen beantwoorden. Aan het verzoek van de heer Seppenwoolde om met de vakantie 3 °/o uit te betalen en met Kerst 1 kan niet worden voldaan, omdat de Kerstda gen ook dure dagen zijn en men dan later zeker met het verzoek zal komen of deze 1 °/o niet ver hoogd kan worden. 14

Het Anker | 1964 | | pagina 14