Het woningprobleem binnen ons bedrijf 25-jarig jubileum In de maand juni vierden een vijftal werknemers hun zilveren dienstjubileum. Waar door de Directie het besluit genomen is om ingaande 1 juni 1964 ook een 25-jarig jubileum op een nader door de Directie te bepalen dag vrij te geven, waren de vijf onderstaande jubilarissen de eersten die van deze nieuwe regeling gebruik konden maken, nl. de heren: J. Dannenberg - Spoelerij - rollwinding, J. Voortman - Sterkerij - sterker, D. Poortman - Weverij Geume - touwbaas, G. Hofman - Spoelerij - smeerder, W. Nijzing - Spoelerij - papiercopsspoeler. De heer Jordaan ontving de jubilarissen namens de Directie en bracht hen met hartelijke woorden dank voor al hetgeen door hen gedurende 25 jaren was verricht. Als waardering werd hen een enveloppe met in houd aangeboden en het zilveren „Anker-insigne" voor 25 jaar dienst opgespeld. Spreker zei te hopen dat ze allen nog lange jaren in goede gezondheid hun werk zullen mogen ver richten. Wanneer wij over woningen schrijven dan is het geen geheim, dat de personeelsleden die zich als woningzoekend bij ons opgaven jaren en jaren moeten wachten voor het verlossende woord valt: „U krijgt een huis". Vaak hebben betrokken personen die buiten Rijs- sen wonen onze dienst inmiddels verlaten, omdat zij willen wonen in de plaats waar zij werken en de moed opgeven. Ook zijn er mensen die alleen hier willen werken wanneer er ook een huis beschikbaar is. Door het Bouwfonds sinds de oprichting in 1946 hadden ca. 300 personeelsleden de kans zelf te bouwen. Er werd dus van beide zijden niet stilgezeten. Maar toch blijven we met een wacht lijst, want niet iedereen kan bouwen of kopen. Het lijkt misschien alsof wij deze wachtlijst aan leggen en die dan in een la stoppen om er niets meer mee te doen, want zelden kunnen wij u mede delen dat er een huis toegewezen wordt. Toch is dit niet zo, want het is ons kortgeleden gebeurd, bij een bezoek aan B. W., dat wij te horen kregen: „die en die heeft een toezegging voor een huis gekregen". Kijk, wij zouden het dan zo prettig vinden, wan neer u zich dan ook even van de lijst liet schrap pen, zodat wij op de hoogte zijn, wanneer wij met onze urgentielijst naar B. W. gaan. De vreugde over een woning doet u dit misschien vergeten, maar heus, als er dan eens een keer een woning komt, dan delen wij gaarne mee in de vreugde, terwijl onze administrateur er wel bij vaart. 13

Het Anker | 1964 | | pagina 13