Ziekenhuisopname Vakantieverkeer Dit Anker is het laatste vóór de vakantie en zouden wij liever daarover praten en niet over ziek zijn. Toch doen wij dit in uw eigen belang. De laatste tijd komt men herhaaldelijk bij ons vragen of wij van kantoor uit het Irene Ziekenhuis te Almelo willen opbellen betreffende opname van patiënten die al heel lang op de wachtlijst voor opname in geschreven staan. Soms lukt het om dit te bewerkstelligen na een toelichting over een bepaald geval, vaak echter ook niet. Wij willen u daarom aanraden, wanneer uw huis arts het nodig acht dat u een specialist bezoekt, om hem te vragen of u naar een arts kunt gaan die aan het R.K. ziekenhuis te Almelo verbonden is. Ook kunt u Deventer aanvragen waar de wacht tijd aanzienlijk minder is. Het houdt de mensen er vaak van terug naar Deventer te gaan omdat de reis langer en duurder is. Maar wat weegt zwaarder, b.v. bij een breukoperatie maanden en maanden te moeten wachten (juist omdat het geen spoedgeval is) en 12 km van huis in een zieken huis, of sneller opgenomen worden en 27 km van Rijssen. Wanneer eenmaal een specialist van het Irene Ziekenhuis u onderhanden heeft en het wachten op opname duurt u te lang dan is het voor de huisarts niet meer mogelijk u naar een andere specialist te verwijzen. Het devies luidt dus hier: Bezint, eer ge begint". Opgewekt neemt ze afscheid, maar of het een prettige vakan tie voor haar zal worden, staat nog niet vast. Waarschijnlijk zal ze van al die bagage meer last dan comfort hebben. Het Verbond voor Veilig Ver keer wijst er op, dat overbelas ting van het voertuig, waarmee men met vakantie gaat, of het nu een fiets of een auto is, de kans op ongelukken onnodig verhoogt.

Het Anker | 1964 | | pagina 11