Excursie naar België van klas 5b van de Textielvakschool Puzzel We hadden afgesproken om kwart voor zes uit Rijssen te vertrekken. Maar zoals dat gewoonte is had één der leraren zich verslapen. Een der jon gens had zijn pas vergeten en moest hiervoor eerst nog weer naar Hellendoom. Het was dan ook half zeven toen we vertrokken richting Deventer. Van daar naar Arnhem waar we de nieuwe Directeur van huis ophaalden. Hij zou op 1 juni beginnen, een goed begin dus. Van Arnhem via Gennep naar Venlo, via Echt naar Maastricht. Dicht bij Maas tricht ligt Margraten waar we een grote Ameri kaanse begraafplaats bezochten. Hier liggen 8301 oorlogsslachtoffers begraven. Hierna werd de reis voortgezet en we bezochten het drielandenpunt, dat ons wel wat tegenviel. In de buurt hiervan hebben we even aangelegd, toen zijn we teruggereden naar Valkenburg om de ge meentegrotten te bezichtigen. Nadat we ongeveer een uur vrij waren geweest zijn we op zoek gegaan naar kasteel Caesten. Dat ligt een klein eindje over de grens. Bij de douane vroeg de chauffeur naar het kasteel. Deze zei dat we een klein eindje terug moesten. We kwamen echter bij het verkeerde kasteel. Toen zijn we de grens over gegaan, nadat de douane de passen had gecontro leerd. Na nog een paar keer vragen vonden we het kas teel. Van buitenaf gezien leek het of het elk ogen blik in elkaar zou storten, dit is gelukkig niet ge beurd. 's Avonds konden we onze eigen gang gaan naar het dorp Canne wat ongeveer een kwartier lopen was. Tegen elf uur zijn we naar bed gegaan. De vol gende morgen moesten we om 7 uur uit bed, om half acht werd ontbeten en tegen half negen ver trokken we. Eerst hebben we de natuurgrotten van Remouchamps in België bezichtigd, waar we een klein boottochtje hadden door een onderaards beekje. Toen zijn we doorgereisd naar de water vallen in Coo. We zijn ook met een kabelbaan geweest, er was ook een heel mooie skelterbaan. Vervolgens zouden we een fabriek in Spa bezich tigen, maar het was er zo druk dat we maar door gereden zijn naar La Guileppe. Hier is een zeer grote waterkering. Via Eupen zijn we teruggegaan naar Canne, waar we eerst warm eten hebben ge had. 's Avonds waren we vrij. De volgende dag zijn we om half negen weer vertrokken, nadat één der jongens een ontroerend afscheid had geno- men van het meisje dat daar woonde. Toen zijn^P we via Nederland de Duitse grens overgegaan. Via Aken naar Hamme waar het zeer mooi is. Dit is dicht bij Monschau. Van hier naar Gemünd waar we aangelegd hebben. Door Münstereiffel naar Mayschoss. Hier hebben we een wijnkelder be zichtigd. Via een aantal kleine plaatsen naar Keu len. In Keulen hebben we ongeveer een uur ge wandeld. Toen zijn we weer op Holland aange reden. Bij Elten over de grens. In Velp hebben we eerst nog wat gegeten, waarna de Directeur weer naar huis ging. Om negen uur zijn we vertrokken in de richting Deventer via Holten naar Rijssen. Ongeveer tien uur waren we terug. We hebben drie prettige dagen gehad en een mooie reis. J. H. Nijland J. Beldman M. N ij kamp K. Harbers. Op de vorige puzzel zijn betrekkelijk weinig nl. 10 oplossingen binnengekomen, waarvan 8 goede. Bij de loting werden de 3 prijzen als volgt ver deeld: 1. J. Nijsink - Timmerkamer 2. J. Poortman - Smederij 3. W. Baan - Spinnerij Beek Inr. 3876 De prijzen kunnen worden afgehaald bij de afde ling Personeelszaken. We stoppen nu voorlopig met puzzelen maar hopen in de herfst weer met frisse moed te beginnen. De Puzzelredactie. 10

Het Anker | 1964 | | pagina 10