auiz TEXTIEL- 1964 De textielquiz, die elk jaar door de Textielvak- school te Nijverdal wordt gehouden is langzamer hand een traditie aan het worden. Zoals bekend is worden de wedstrijden gehouden voor de leerlingen van de 6e klas der lagere scholen. De belangstelling voor deze schoolwedstrijd is zodanig toegenomen, dat zich dit jaar maar liefst 65 scholen hebben gemeld, die in totaal ongeveer met 2000 kinderen aanwezig zouden zijn. Dit enorme aantal maakt het nodig de Quiz avonden te verdelen over verschillende plaatsen en werden de wedstrijden dan dit jaar behalve in Nijverdal ook gehouden in Ommen, Raalte en Rijssen. Wat Rijssen betreft was het Parkgebouw uiter aard de aangewezen plaats en zo kon men ook op vrijdagavond 24 april kinderen van 16 scholen, uit Rijssen, Enter, Goor, Ypelo en Wiene de zaal zien binnenstromen onder leiding van hun onder wijzers en de hoofden van de betrokken scholen. Natuurlijk heerste er een opgewonden stemming^k. en vooral de favorieten van de scholen (van elke^F school waren 2 kinderen aangewezen om in het krijt te treden) zaten in spanning hoe ze het er wel zouden afbrengen. Sommige scholen hadden leuke spandoeken mee gebracht ter aanmoediging van hun candidaten. Zo kon men een spandoek midden in de zaal zien met de woorden: „Hup Schildschool houd je taai" en „Hup Juteboys Rijssen". Toen alle scholen binnen waren opende de heer Aarden, directeur van de Textielvakschool de Quiz-avond met een welkomstwoord waarbij hij in het bijzonder de Quizmaster vermeldde de heer 18

Het Anker | 1964 | | pagina 18