Naar aanleiding van de jaarlijkse bijdrage van ons personeel voor de Kankerbestrijding, ontvingen wij van het „Koningin Wilhelmina Fonds" onderstaand schrijven: Geachte Dames en Heren, Wij ontvingen in dank d.d. 13 januari uw schrijven en van de Postgirodienst ontvingen wij een advies van bijschrijving van 577,50. Wij hebben dit bedrag met oprechte dankbaarheid aanvaard en geven u de verzekering dat wij de steun, die u op deze wijze aan de kankerbestrijding verleent, zeer op prijs stellen. De ontwikkeling van het werk van de kankerbestrijding is zodanig, dat hiermede ook in de naaste toekomst grote bedragen zijn gemoeid. Destemeer verheugt het ons, dat wij van u daadwerkelijke medewerking mogen ont vangen. Met vriendelijke groeten verblijven wij, Hoogachtend, Nederlandse Vereniging tot steun aan het KONINGIN WILHELMINA FONDS voor de kankerbestrijding, w.g. W. F. Ridder van Rappard, directeur heeft gehaald, overgeplaatst moest worden naar de Spinnerij. De heer Pavlicek antwoordt dat voor de Centrale Werkplaats de eis is gesteld, althans voor jeugdigen, dat ze in het bezit moeten zijn, of binnen afzienbare tijd komen, van het Bemetel-diploma. Dit geldt voor personen onder de 23 jaar. Van de ouderen die reeds lang in de C.W. werken kan dit niet verlangd worden. Er wordt voldoende gelegenheid gegeven dit diplo ma te halen. Tevens wordt gelegenheid gegeven dit in praktijk te brengen doordat men deze leerlingen <Aom beurten twee maanden in de Spinnerij en dan ^^weer twee maanden in de Centrale Werkplaats laat werken. Men stelt iedereen enige keren in de gelegenheid examen te doen. De betreffende persoon, die nu ontslag heeft aange vraagd, had reeds twee keer examen gedaan, maar was steeds weer gezakt. De heer Baan merkt op dat deze leerlingen ook graag eens buiten de Spinnerij geplaatst willen worden. De jongens uit b.v. de metaalbedrijven krijgen een meer veelzijdige opleiding. De heer Pavlicek zegt, dat hierover wel eens gespro ken is. Men moet echter niet vergeten, dat we hier geen metaalbedrijf hebben, maar een jutebedrijf. In de Spinnerij zijn de meeste reparaties. Een ideale toestand zou zijn als men in alle afdelingen een re- visieploeg zou hebben. De heer Baan vraagt of er ook rapporten over het werk van deze jongens worden gegeven. Als iemand er b.v. geen aanleg voor zou hebben, dan zou hij er beter mee kunnen stoppen. De heer Pavlicek zegt, dat men hier eerst is begon nen met de Betex-opleiding goed te laten verlopen en daarna de Bemetel-opleiding ter hand heeft ge nomen. Deze laatste gaf nogal wat moeilijkheden omdat deze werd gedaan door de leraren van de am bachtsschool die alleen routinewerk lieten doen en niet speciaal iets wat voor ons bedrijf van belang is. Men is begonnen iedere maandagochtend de werk boekjes te laten inleveren voor controle, maar voor dat deze maatregel goed liep, waren er heel wat we ken overheen gegaan; toch zouden de leerlingen blij moeten zijn dat er zoveel aandacht aan hen werd besteed en dat alles door ons wordt bekostigd. Mo menteel zijn we zover dat deze werkboekjes iedere twee weken automatisch worden ingeleverd en de in houd met de leerlingen wordt besproken. Van de kant van de ambachtsschool hebben wij alle medewerking en onze leerlingen krijgen thans ook een goede gedegen opleiding, waarbij er ook op gelet wordt dat dingen die nodig zijn voor dit Bemetel- diploma, behandeld worden. De heer Beunk vraagt of de Low-copsen helemaal gaan verdwijnen, waarop de voorzitter antwoordt dat er nog wel een paar zullen blijven staan. 2c. Wat verder ter tafel zal worden gebracht. Data verkiezing Ondernemingsraad De voorzitter deelt mede, dat in overleg met de Klei ne Commissie besloten is dat de vakbonden kandi- 9

Het Anker | 1964 | | pagina 9