In de Weverij Geume zijn dit jaar weer enige 5- meter getouwen in bedrijf gekomen, die steeds volop gedraaid hebben. In de linoleumweverij zijn ook enkele nieuwe getou wen erbij geplaatst. Wij zitten op het ogenblik volop in de orders. In Weverij Boomkamp zijn enkele getouwen geplaatst die verbreed zijn en er bij geplaatst uit Bijvank II die moesten vertrekken vanwege de nieuwe linoleum- getouwen. Tevens is in Weverij Boomkamp een aantal getouwen aangewezen voor de jeugdopleiding onder leiding van de instructeur Vorkink en wij heb ben kunnen constateren dat het tot nu toe bevredi gend gaat. In Holten zijn meerdere getouwen tot z.g. „lange rollen"-getouwen vermaakt en wij kunnen over deze afdeling ook zeer tevreden zijn. De samenwerking daar is bijzonder goed, evenals de verstandhouding met de commissie daar. In het ketelhuis is in oktober de nieuwe ketel in ge bruik genomen en behalve het kleine malheur dat er geweest is, kunnen we zeggen dat hij tot nu toe goed voldoet. De Lamontketel ligt thans in reserve, alsmede 2 Lancashire ketels met oliestook die in de zomer ge bruikt zullen worden. De grondstoffenmarkt is dit jaar vrij stabiel geble ven. Voor het komende jaar is het zeer moeilijk een voor spelling te doen. De aanzienlijke loonsverhoging die vanaf 1 januari zal plaatsvinden met uitbreiding van vakantie en enkele verdere secondaire arbeids voorwaarden, stellen ons opnieuw voor zeer veel problemen. Zoals U allen hebt kunnen horen uit het voorgaande, zijn wij de komende maanden behoorlijk van orders voorzien voor onze specialiteiten. De prijzen voor de export kunnen wij niet verhogen vanwege de loonsverhoging etc., want in het buiten land trekt men zich hier niets van aan en het is be grijpelijk dat de opbrengst hiervan minder wordt. Wij zullen de verhoogde kosten alleen maar kunnen compenseren door efficiënter te gaan werken, onno dige stoptijden te voorkomen en, in het algemeen gesproken, zuiniger te gaan worden. Maar laten we niet somber worden en met elkaar de schouders onder het werken zetten dat ons is opge- •legd en trachten het zo goed mogelijk te doen. Het vorig jaar heb ik reeds mijn spijt uitgedrukt over het zeer hoge ziektecijfer dat wij hebben en wij moe ten thans weer constateren dat ook dit jaar het beeld er niet gunstiger op is geworden. Wij hebben nu zo langzamerhand wel de indruk gekregen dat dit voor de toekomst niet beter zal worden. Mijn persoonlijke mening is, dat dit komt door het ontstaan van minder verantwoordelijkheidsgevoel en de mensen, in het algemeen gesproken, eerder dan voorheen gemakke lijker thuisblijven. Het aan ons bedrijf verbonden unieke Bouwfonds neemt in ledenaantal nog steeds meer toe en vooral onder de jeugdigen, hetgeen een zeer verblijdend verschijnsel is. Ik wil thans eindigen en allen danken voor hetgeen U als O.R.-lid hebt gedaan. Dit jaar zijt gij allen aan de beurt van aftreden en er zal eind januari een nieuwe verkiezing worden gehouden. Mocht onverhoopt een of meerderen van U niet meer zitting nemen in onze Ondernemingsraad, dan wil ik U thans reeds bedanken voor de prettige samenwer king in de afgelopen tijd en voor hetgeen U in Uw functie voor het bedrijf en zijn gemeenschap hebt gedaan. Tevens is hier ook een woord van dank op zijn plaats voor ons gehele personeel dat in het afgelopen jaar zijn medewerking heeft verleend in het goed functio neren van ons bedrijf. Gelukkig zijn hierdoor geen grote moeilijkheden gerezen en de problemen die er waren, zijn getracht zo goed mogelijk op te lossen. Tenslotte wens ik U allen namens de Directie pret tige Kerstdagen toe en een gelukkig Nieuwjaar". De voorzitter vraagt of er n.a.v. dit verslag nog vra gen zijn. De heer J. H. Seppenwoolde merkt naar aanleiding van dit verslag op, dat hierin niets gezegd is over de verkorte werkweek voor de ploegen. De voorzitter hoopt hier straks nog nader op terug te komen. Verder zegt de heer Seppenwoolde verblijd te zijn dat hier thans een goede opleiding voor de jeugd wordt gegeven. De voorzitter zegt dat men momenteel ook bezig is de opleiding voor de Spinnerij en Spoelerij te bekij ken, maar dit geeft nog wel moeilijkheden. De heer Pavlicek bevestigt dat men hier reeds enige tijd mee bezig is, maar dat dit laatste veel voorbe reiding vergt. De laatste tijd waren er jongelui uit diverse afdelin gen, die overgeplaatst wilden worden naar de Spin nerij. Vanwege het feit dat er niet altijd machines in dag- ploeg vrij zijn en de nieuwe spinmachines die ge plaatst zijn niet direct in gebruik konden worden ge nomen, heeft men deze jongens diverse werkzaam heden in de Spinnerij laten doen. De heer Seppenwoolde vraagt of, wanneer de nieuwe machines in gebruik zijn genomen, er kans bestaat dat ook jongeren hiervoor in aanmerking komen. De voorzitter zegt dat het in de bedoeling ligt dat de Spinnerij Boomkamp en Beek geheel in 2 ploegen zullen gaan werken, terwijl de Bijvank in dagploeg zal blijven werken voor personen die om een of an dere reden niet in ploegen mogen werken en voor jeugdigen. De heer Borkent vraagt hoe het is met de personeels bezetting in de Spinnerij. De voorzitter zegt dat om plaats te maken voor de jongeren in de Bijvank in dagploeg, alle machines in de Boomkamp en Beek in 2 ploegen zullen gaan draaien. De meeste machines waren wel in 2 ploe gen maar toch niet allemaal. Verder vraagt de heer Borkent of de nieuwe ma chines erg veel verschillen van de oude. De heer J. H. Seppenwoolde zegt, dat er wel wat in zit wat kwaliteit betreft. De voorzitter zegt dit nog niet precies te weten. Eerst moet alles lopen, dan zal het geheel opnieuw opge nomen worden. Hiervoor is reeds opdracht gegeven. Verder zegt de heer Seppenwoolde, dat de nieuwe copsmachines niet geheel aan de verwachtingen vol doen. Indertijd werd gezegd dat het prettiger wer ken hierop zou zijn en minder zwaar; dit zou echter in de praktijk niet helemaal kloppen. De voorzitter is het hier niet helemaal mee eens. Het ligt heel veel aan de personen zelf; de één kan het 7

Het Anker | 1964 | | pagina 7