Ondernemingsraadvergadering op SO december 1963 Aanwezig: de heren H. Jordaan, A. H. W. Thomas sen, G. J. van Putten, Js. Harbers, J. H. Seppenwool- de, J. Spenkelink, A. Borkent, J. H. Nijland, G. J. J. Beunk, J. Bruins, Joh. Waanders, J. Heuver, G. Kip pers, G. Wessels, W. Harbers, J. Baan en V. K. Pav- licek. De heren E. Dommerholt en A. J. Seppenwoolde zijn verhinderd de vergadering bij te wonen. De voorzitter opent deze vergadering en heet allen hartelijk welkom. 2a. Notulen vergadering d.d. 29-8-1963 Deze notulen worden onder dank aan de secretaris goedgekeurd. Antwoord op vragen gesteld in de vorige vergadering De heer Pavlicek beantwoordt vervolgens de vragen die gesteld werden in de vorige vergadering. 1. Betreffende een fonteintje in Beek in de ruimte waar ook de W.C.'s zijn (vraag van de heer Seppen woolde), zegt de heer Pavlicek dat er eerst een mis verstand was over het woord „fonteintje"; thans zal een wasbak worden aangebracht. 2. Vraag van de heer Nijland betreffende het op hangen van handdoeken bij een wasgelegenheid. Dit is onderzocht; in Krasserij Boomkamp was geen handdoek bij een wasgelegenheid, maar deze zal hier worden neergehangen. In Beek is geen wasbak, zo dra deze er is zal er tevens een handdoek bij komen. 3. Betreffende het aanplakken van aankondigingen in Weverij Bijvank II, vraagt de heer Heuver of het niet mogelijk is deze op een andere plaats in deze Weverij neer te hangen omdat men, nu de nieuwe kleedkamers in gebruik zijn, niet meer langs het oude bord komt, waardoor men vaak niet leest wat er aangeplakt wordt. De bazen hebben ons verzekerd dat momenteel ook in het waslokaal een aankondiging wordt opgehangen, waarmee dit probleem dus opgelost is. 4. Klacht van de heer Heuver dat er in de Weverij Bijvank II in de hoek bij de kantine een luchtkoker verplaatst is waardoor het in deze hoek gauw te warm is en er weinig frisse lucht binnenkomt. Spreker vraagt of er in deze hoek weer een luchtkoker kan komen. De nieuwe situatie is ontstaan doordat men een lucht koker moest weghalen in verband met het aanleggen van een takelage. Door de heer Boonstra werd nu de vraag gesteld of het nodig zou zijn hier toch nog weer een luchtkoker te plaatsen omdat deze dan op een andere plaats dan vroeger zou komen. De heer Heuver zou dit wel wenselijk achten. De heer Pavlicek zegt dat dit doorgegeven zal wor den en dat deze dan daar aangebracht zal worden. 5. Vraag van de heer Harbers of het niet mogelijk zou zijn om personen die hun 25-jarig jubileum vie ren, pl.m. 2 uur vrij te geven vóórdat ze op het kan toor door de Directie ontvangen worden in verband met het feit dat men zich dan eerst om kan kleden. Dit zal nog met de Directie besproken worden. 6. Klacht van de heren Beunk en Spenkelink dat^^ de garens, nl. het 7 Ibs.tass en tossa momenteel zeer^^ slecht zijn. Dit is direct met de bedrijfsleiding opgenomen. 7. Klacht van de heer Beunk dat het fonteintje in Spoelerij Beek steeds verstopt is. Oorzaak hiervan zou zijn dat de oude leiding dichtgeroest is en dat er steeds stukjes grind in komen te zitten, waardoor er geen water meer door kan. Deze leiding is weer doorgestoken en het probleem blijkt hiermee toch opgelost te zijn. 8. Klacht van de heer Bruins, dat de rollen uit We verij Bijvank II steeds dikker worden (2500 meter), zodat deze niet meer door de deuren kunnen. Deze deuren zijn veranderd; ze zijn nl. 40 cm breder en 20 cm hoger gemaakt zodat de afmetingen thans 2 m (breedte) bij 2.35 (hoogte) zijn. De voorzitter vraagt of er naar aanleiding van deze antwoorden nog vragen zijn. Hierover zijn geen op- of aanmerkingen. 2b. Overzicht 1963 door de voorzitter „Over 10 dagen hebben wij weer Oudjaar de tijd gaat geloof ik steeds sneller en zoals gebruikelijk wil ik een kort overzicht geven van de belangrijkste feiten die hebben plaatsgevonden in ons bedrijf. Om te beginnen is in 1963 een nieuwe afdeling m^^ gebruik genomen, namelijk het fabriceren van vilt. In de Krasserij hebben we verschillende machines, nieuwe rollformers gekregen. Ook zijn er enige nieu we systems bijgeplaatst in verband met de uitbrei ding van de spinnerij-capaciteit. In Spinnerij Boomkamp en in de Bijvank zijn nieuwe machines geplaatst; bovendien zullen de spinmachi nes in de Boomkamp die hiervoor geschikt zijn, om gebouwd worden tot high speed spinmachines. Tevens is er dit jaar een belangrijk besluit genomen om de gehele Spinnerij Beek van nieuwe spinma chines te voorzien. Hiermee zal in het voorjaar 1964 begonnen worden. Met de Spoelerij-afdeling is dit jaar reeds een begin gemaakt met de modernisering door het plaatsen van moderne copsmachines, welke wij in 1964 hopen te voltooien. Eveneens zullen er begin 1964 enkele nieuwe rollwinders geplaatst worden. In de Sterkerij is de nieuwe sterkmachine dit jaar in gebruik genomen tot ieders voldoening. 6

Het Anker | 1964 | | pagina 6