Hulp in liet gezin Kraamhulp in Rijssen Zoals wij in ons Kerstnummer van 1963 reeds be kend maakten, kan ieder die privé het kraamcen- trum aanvraagt uit het aanvullend ziekenfonds f 25,vergoed krijgen. Dit is op 1 januari 1964 ingegaan met een proeftijd van een jaar. Onze eigen gezinsverzorgsters kunnen natuurlijk ook in uw gezin komen zoals tot nu toe steeds het gebruik was. Wij kunnen echter nooit enige garan tie geven hoe deze hulp zal plaatsvinden omdat wij tevens onze gewone zieken hebben waarvan wij nooit de tijdsduur van de ziekte kennen. Gezinsverzorging buiten Rijssen Niet overal kan men plaatselijk een gezinsverzorg- ster krijgen. Soms beschikt men er maar over één gezinsverzorgster en gaan onze meisjes dan toch de helpende hand bieden. Reiskosten zijn echter voor de aanvrager zelf. De hulp wordt door ons 20 dagen gratis verstrekt. U kunt dus regelrecht reiskosten aan de gezins verzorgsters betalen. Kraamverzorging buiten Rijssen Zoals wij reeds eerder bekend maakten kan ieder personeelslid die buiten Rijssen woont bij gezinsuitbreiding voor tien dagen hulp van een kraamcentrum ontvangen. De kosten hiervan komen voor rekening van Ter Horst &Co. N.V. Er dient echter wel rekening mee gehouden te worden, dat dit uitsluitend geldt voor de tien dagen dat de kraamverzorgster hulp komt bieden dus niet voor het lidmaatschap van het Groene Kruis wat verplicht is wanneer men hulp bij een kraamcentrum aanvraagt en niet voor taxi en/of reiskosten die eventueel gemaakt worden bij een bevalling. Deze regeling geldt niet alleen voor personeels leden die „over ver" wonen, maar ook voor hen die in Enter, Nijverdal of Wierden wonen. Bij gezinsuitbreiding is het niet mogelijk onze ge zinsverzorgsters nog overal te laten uitvliegen. De gevallen die nu nog geboekt staan en die te laat waren voor het kraamcentrum zullen wij zo goed mogelijk proberen te helpen, maar daar er 9 baby's in april wensen te komen, waaivan 3 ii^ de onmiddellijke omgeving van Rijssen zullen onze gezinsverzorgsters naast de zieken de handen vol gaan krijgen. En misschien meer dan vol. Het is dus zaak voor de ouders van de april-baby's ook nog een slag om de arm te houden met eventuele familiehulp. Wat heeft men te doen in geval van gezinsuitbrei ding? Zodra de arts geconstateerd heeft dat dit binnen afzienbare tijd gaat plaatsvinden komt u dit op kantoor opgeven. Wij nemen dan contact op met het Kraamcentrum waar u, ten aanzien van uw woonplaats, onder valt. Ieder Kraamcentrum is meer dan druk en tijdig opgeven is dus wel zaak. 28

Het Anker | 1964 | | pagina 28