Voor onze duivenlief hebbers Onder duivenliefhebbers verstaan we in dit geval speciaal de beoefenaars van de postduivensport. Het is bekend dat deze sport ook in onze nabuur landen zoals Duitsland, België, Engeland en nog enkele andere Europese landen door vele mensen beoefend wordt. Ook in de Verenigde Staten wor den postduiven voor de sport gehouden zoals wij enkele jaren geleden eens in een Amerikaans tijd schrift hebben gelezen. Wist u echter dat er ook in India postduivenhou- ders zijn, al schijnt daar de sport als zodanig op het ogenblik kwijnend te zijn. In „The Statesman Overseas Weekly", een blad dat wekelijks in Calcutta verschijnt vonden we in het nummer van 25 januari een artikel waarvan we de inhoud in het kort weergeven. Er wordt in verteld dat reeds tijdens de eerste wereldoorlog postduiven van de Calcutta Racing Pigeon Society in dienst werden gesteld van het Foto's welwillend afgestaan door de redactie van „The Statesman Ltd." Britse leger. Gedurende de laatste wereldoorlog hebben postduiven die in Fort William hun tillen hadden grote diensten bewezen bij de oorlog in Birma. De training begint als de duif een jaar oud is, op 4-jarige leeftijd is hij veteraan wat betekent, dat hij gemiddeld 250 mijl met een snelheid van 45 mijl per uur kan vliegen (een mijl is 1609 meter). De oudste postduivenvereniging, de bovenge noemde Calcutta Racing Pigeon Society, bestaat niet meer. In haar hoogtijdagen waren er meer dan 100 leden; het seizoen liep van oktober tot januari wat daar de gunstige tijd is met helder weer en niet te droge lucht. Op zulke dagen werden snelheden gemaak'| op de lange afstand van 50 mijl per uur. Maar, lezen we, een duif die 14 uur achtereen bij slecht weer 700800 yards per minuut kan halen wordt hoog gewaardeerd. Ook in India zijn er natuurlijk echte kenners die een duif beoordelen naar de grootte van het voor hoofd, temperament van de ogen, gespierdheid van de schouder, diepte van de borst, enz., terwijl op schoonheid minder wordt gelet. Ook de afstam ming is van groot belang. Oudere liefhebbers klagen dat de goede oude tijd van de wedvluchten voorbij is. De oorzaak van de huidige teruggang van deze sport is in de eerste plaats van financiële aard. Veel geld moet worden besteed aan voer, trainen en andere dingen. „De Meisje uit India met haar favorieten. 26

Het Anker | 1964 | | pagina 26