Afscheid 30 December 1963 was voor een zeer bekend en gewaardeerd persoon van onze werkgemeenschap een bijzondere dag, hij zou nl. wegens het berei ken van de pensioengerechtigde leeftijd zijn werk zaamheden bij ons op die dag beëindigen. Deze persoon was Frederik Jan van den Noort, hoofdbaas van al onze weverijen, die 50 jaar en 16 dagen geleden zijn arbeidscontract met Ter Horst Co. tekende en sedertdien onafgebroken in ons bedrijf werkzaam is geweest. Des ochtends werd hij door de voltallige Directie ontvangen om afscheid te nemen. Het was niet alleen dat hij hier kwam om met een enkele hand druk afscheid te nemen, neen, hem werd op tref fende wijze door de heer A. H. ter Horst, die na mens de Directie sprak, dank gezegd voor de wij ze waarop hij zijn taak als hoofdbaas gedurende ruim 50 jaar heeft verricht. Spreker memoreerde in de eerste plaats de loop baan van hoofdbaas Van de Noort. Na eerst een opleiding in de Smederij genoten te hebben ging hij naar de Weverij Boomkamp om daar als touw- steller/reparateur tewerkgesteld te worden. Enige jaren vóór de oorlog volgde zijn aanstelling als baas in de Boomkamp en slechts enkele jaren la ter volgde zijn benoeming tot hoofdbaas van onze weverijen. Hoofdbaas Van de Noort, aldus spreker, behoor de tot die persoonlijkheden die bij iedereen res pect afdwong, door zijn eerlijkheid, zijn grondige kennis van zijn vak, zijn kennis van mensen en zijn liefde voor zijn werk. Door al zijn medewerkers werd hij ten zeerste gewaardeerd en de samenwerking met collega's en meerderen was dan ook uitstekend. Daarom is het dan ook heel begrijpelijk dat velen hem slechts node zien vertrekken. Voor baas Van de Noort zelf kunnen wij echter niet anders dan dankbaar zijn. Hij kan thans zijn tijd geheel en al voor zichzelf en zijn gezin inde len. De Directie hoopt van harte dat baas Van de Noort nog lange jaren in goede gezondheid van zijn welverdiend pensioen zal mogen genieten. 24

Het Anker | 1964 | | pagina 24