Voorbereidingen voor de a.s. Textiel-quiz te houden tegen het einde van april Zoals langzamerhand traditie is geworden, wordt er door de Textiel vakschool te Nijverdal geduren de een aantal avonden een z.g. textiel-quiz ge houden waaraan deelgenomen kan worden door een tweetal leerlingen van elke school die inte resse heeft voor de textielindustrie. De eerste keer dat deze textiel-quiz werd gehou den was in 1961, waaraan door 53 scholen werd deelgenomen. Thans is de belangstelling van de scholen zo groot geworden, dat dit jaar deze wedstrijd op 4 avon den gehouden dient te worden. Deelgenomen wordt door praktisch alle scholen uit Nijverdal en Rijssen en ook door de scholen uit de omliggende plaatsen. Voordat deze quiz-avonden gehouden worden, wordt enige maanden van te voren een onderwij zersavond georganiseerd waarbij de hoofden van scholen en geïnteresseerde leraren uitgenodigd worden en op welke avond speciaal de textiel en de mogelijkheden in deze branche uiteengezet wordt. Op vorige avonden in de afgelopen jaren vond er een excursie in de fabriek plaats, doch dit jaar is men van deze wijze van voorlichting afgestapt en heeft men door middel van het houden van een tentoonstelling en modeshow een afwisselend pro gramma gebracht. Deze onderwijzersdag werd gehouden op 27 fe bruari j.l. en wel in een fabriekshal van de N.S.B. te Nijverdal, welke overgedragen is aan de N.V. Garenfabriek Bieze Stork Co. In deze fabriekshal die op dat moment nog leeg 18

Het Anker | 1964 | | pagina 18