Spreekuren Vergadering Contact - Commissie te Holten op 9 Januari 1964 Afgesproken werd dat in het nieuwe jaar de heren Rouwendal en Vlogtman een bezoek aan Holten zul len brengen teneinde nog eens alle aspecten van het Bouwfonds voor het personeel te Holten te belichten. Lonen De heer Kolkman brengt enkele klachten van enige werknemers naar voren. De heer M. Pijffers van het loonbureau zal binnenkort naar Holten komen om e.e.a. te behandelen. Nieuw plastic voor dak Er werd nogmaals op geattendeerd dat de binnenlaag- plastic grauw en vuil geworden is, zodat bij normaal daglicht de verlichting in het gebouw belangrijk is teruggelopen. E.e.a. zal met de bouw-technische dienst besproken worden. Slechte inslag (copsen) De heer Kolkman deelde mede, dat men dikwijls copsen ontvangt die minder goed zijn. De voorzitter belooft e.e.a. met de bedrijfsleiding op te zullen nemen. V erlichtingskwestie Men heeft uiteindelijk een oplossing gevonden voor de verlichting voor het achterste gedeelte van de weefzaal. Deze voldoet thans prima. Verder niets meer aan de orde zijnde, dankt de voor zitter de leden voor hun opkomst en wenst hen pret tige Kerstdagen en een gelukkig 1964 toe. Het blijkt nodig nog eens te wijzen op de spreekuren zoals deze gelden voor de volgende afdelingen: Kas: 's morgens van 1012 uur Bouwfonds: 's woensdags van 1112 uur donderdags van 56 uur Mej. Vink: 's morgens van 8.3010.00 uur 's middags van 2.003.00 uur Hr. Bakker: 's morgens van 8.3010.00 uur 's middags van 2.003.00 uur Hr. Pavlicek: 's morgens van 8.3010.00 uur 's middags van 2.003.00 uur Aanwezig: de heren E. D. Stam, J. Kolkman, H. Koopman, V. K. Pavlicek en M. Pijffers. De voorzitter, de heer H. Jordaan en de heer H. J. Lammertink, waren verhinderd de vergadering bij te De heer Pavlicek opent deze bijeenkomst en heet de aanwezigen hartelijk welkom. Overwerk ploegen en uitbetaling loonsverhoging volgens nieuwe C.A.O. 1964 Bovengenoemde onderwerpen werden nog even toe gelicht, evenals dit werd gedaan in de dezelfde och tend gehouden Ondernemingsraadvergadering te Rijssen. Te Rijssen heeft de O.R. toestemming gege ven om in 2 en 3 ploegen met dezelfde uren te blij ven doorwerken als tot nu toe en wel tot 30 juni a.s. Evenals bij de laatstgehouden vergadering van de Contact-Commissie te Holten, gaat men er ook mee akkoord dat men op de hierboven omschreven wijze tot 30 juni a.s. doorwerkt. Speciaal zal in de fabriek aangeplakt worden dat de 2 ploegen per 2 weken dus 85 uren maken 3 over uren 88 uur, opdat de mensen er nogmaals aan herinnerd worden dat de 88 uur die men nu reeds gedurende pl.m. 3 jaren heeft gewerkt, bestaan uit 85 gewone uren 3 overuren. Inzake de uitbetaling van de loonsverhoging volgens de nieuwe C.A.O. 1964, zo zal hiertoe eerst kunnen worden overgegaan na ontvangen goedkeuring van de Stichting van de Arbeid. Zodra deze goedkeuring is ontvangen zal deze loons verhoging als nabetaling plaatsvinden vanaf de eerste volle loonweek in januari. Zoals in het laatste verslag vermeld, werd heden door de heer M. Pijffers van het loonbureau aan Holten een bezoek gebracht. Hierbij werden de ge vallen met de verschillende wevers besproken waar bij de betreffende vermeende klachten werden be handeld. Verder niets meer aan de orde zijnde, dankt de heer Pavlicek de leden voor hun opkomst en sluit hiermee de vergadering. P.S. Inmiddels ontvingen wij op 16 januari bericht dat de nieuwe lonen volgens de nieuwe C.A.O. 1964 vanaf de eerste volle loonweek van januari 1964, dus vanaf 6 januari j.l. mogen worden uitbetaald. 17

Het Anker | 1964 | | pagina 17