Vergadering van de Contact Commissie te Holten op SO december 1963 Aanwezig: de heren H. Jordaan, E. D. Stam, H. J, Lammertink, J. Kolkman, H. Koopman en V. K. Pavlicek. De voorzitter, de heer H. Jordaan, opent deze bij eenkomst en deelt mede dat er naar aanleiding van de nieuwe C.A.O., ingaande 1 januari 1964 verschil lende punten reeds toegelicht kunnen worden. Notulen vergadering d.d. 29-8-1963 Deze worden zonder op- of aanmerkingen goedge keurd. Braderie De heer Stam merkt even terloops op, dat inzake de datum voor de Braderie te Holten, hij reeds gespro ken heeft met de heer Klein Velderman en dat de Braderie vermoedelijk in de laatste volle week van juli gehouden zal worden i.p.v. in de eerste volle week van augustus. 1. Vakantie Eén van de bepalingen van de nieuwe C.A.O. is, dat de vrije dagen met 2 extra dagen worden uitgebreid. Het voorstel is om deze 2 extra dagen toe te voegen aan de vakantieweek van 2025 juli 1964, zodat het volgend jaar de vakantie zou zijn van maandag 20 juli tot en met dinsdag 28 juli 1964. Een verdere mogelijkheid is om de reserve-dag die in het huidige vakantieschema is opgenomen, te be stemmen voor woensdag 29 juli a.s. zodat men dan reeds 3 van de 5 dagen zou hebben bereikt. In de nieuwe C.A.O. is het n.l. zo gesteld dat 2 we ken vakantie t.z.t. verplicht zal zijn, doch dat men zo nodig dispensatie kan verkrijgen van de Vakraad. Een definitieve beslissing over bovenstaande werd, evenals in de O.R. te Rijssen 's ochtends, uitgesteld tot januari, in welke maand men dan toch zal moeten beslissen wat met de extra reserve-dag zal moeten gebeuren. 2. Tijden A- en B-ploegen Eén van de andere punten in de nieuwe C.A.O. be slist, dat bij nachtploeg i.p.v. 21 - 31 toeslag ge geven mag worden, terwijl voorts een bepaling is op genomen dat bij zeer afwijkende ploegenregelingen door de Vakraad een voor de betreffende omstandig heid redelijke toeslag-percentage vastgesteld zou kun nen worden. Van oudsher werden te Rijssen en ook te Holten, uitsluitend op speciaal verzoek van de werknemers zelf, A- en B-ploegen ingesteld, de z.g. dagploeg en late ploeg, welke tot 2 uur 's nachts loopt. De Directie is met deze afwijking indertijd akkoord gegaan onder het specifiek beding dat deze beide ploegen qua toeslag enz. steeds beschouwd zouden moeten blijven worden als de gewone vroege en late ploeg; onze z.g. C- en D-ploegen. Alhoewel deze afspraak nog steeds van kracht is, her haalt de voorzitter deze afspraak nogmaals speciaal op deze vergadering, teneinde te voorkomen dat men op een later tijdstip eventueel te kampen zou kunnen hebben met misverstanden. De aanwezige leden gaan met deze regeling, evenals vroeger, akkoord omdat deze regeling speciaal in het belang van de werknemers is ontstaan. 3. Overwerk van 2 en 3 ploegen; de z.g. 88 i.p.v. 85 en 128 i.p.v. 125 uur. Drie jaar geleden werd met de bonden afgesproken dat de werkgevers automatisch mochten laten over werken gedurende 3 jaar, zoals hierboven omschre ven. In de nieuwe C.A.O. bestaat deze bepaling niet meer, zodat indien een bedrijf 88 resp. 128 uur na 1 januari a.s. zou willen doorwerken, dit slechts mogelijk is na verkregen toestemming van de O.R. dan wel met vergunning van de Vakraad. Gezien het feit dat, zoals door de voorzitter werd uiteengezet, onze orderpositie voor de eerste tijd van 1964 zeer ruim is, terwijl aan de andere kant het aantrekken van nieuwe arbeidskrachten, ondanks het feit dat wij niet mogen klagen, toch moeizaam blijkt, is de O.R. te Rijssen ermee akkoord gegaan om voor lopig 88 en 128 uur door te draaien en een defini tieve beslissing eerst in januari te nemen als men dus over het algemeen meer gegevens over de be palingen van de nieuwe C.A.O. heeft gekregen. De positie te Holten is praktisch gelijk aan die te Rijssen zodat ook hier voorgesteld werd om 88 uur door te draaien en een definitieve beslissing cvet;.- eens in januari a.s. te nemen. De aanwezige leden kunnen zich hiermee akkoord verklaren. Overzicht 1963 Hierna geeft de voorzitter een kort overzicht van de ontwikkeling van het bedrijf in het bijna afgelopen 1963. Alle personeelsleden die aan de resultaten van 1963 hebben medegewerkt worden hierbij dank uitge bracht, evenals voor de zeer prettige samenwerking die in het afgelopen jaar tussen de leidende en de uitvoerende groepen heeft plaats gehad. Rondvraag Bouwfonds De heer Koopmans informeert naar het Bouwfonds en vraagt voor een bepaald personeelslid speciale in lichtingen. 16

Het Anker | 1964 | | pagina 16