Overwerk Aangezien in de laatstgehouden Ondememings- raadvergadering het punt van overwerk voor de ploegen nog weer aan de orde werd gesteld, bren gen wij nogmaals in herinnering dat de 88 resp. 128 uur, die gewerkt worden door de 2 en 3 ploe gen, bestaan uit 85, resp. 125 uren 3 overuren (voor de ploegen die in 3 weken totaal 126 uur werken, wordt dit 1 overuur). N.a.v. bovengenoemde verzekert de voorzitter, dat e.e.a. duidelijk in de fabriek aangeplakt zal worden, terwijl speciaal de aandacht gevestigd zal worden, dat de 88 resp. 128 uur die gewerkt worden, bestaan uit 85 resp. 125 uren 3 overuren (voor de ploeg die in 3 weken totaal 126 uur werkt, wordt dit 1 overuur). De heer Waanders had gaarne gezien, dat boven staande ook in „Het Anker" opgenomen werd. Vervolgens dankt de voorzitter, mede namens de ge hele Directie, de O.R.-leden voor deze gegeven toe stemming. 2c. wat verder ter tafel zal worden gebracht. Uitbetaling loonsverhoging per 1-1-1964 n.a.v. de nieuwe C.A.O. Wat de voorgestelde loonsverhoging betreft zo is nog geen bericht ontvangen dat deze goedgekeurd zou zijn. Het plan is dat, zodra deze toestemming er zal zijn, deze loonsverhoging, die in zal gaan met de eerste volle loonweek in januari (dus vanaf 6 januari) e.e.a. eventueel met terugwerkende kracht in te laten gaan. De Stichting van de Arbeid, die deze nieuwe C.A.O. moet goedkeuren, komt op 14 januari in vergadering bijeen, maar het is nog niet bekend of de C.A.O. voor de Textiel dan al behandeld zal kunnen worden. In de fabriek zullen de voornaamste beslissingen me degedeeld worden n.l.: 1. loonsverhoging van 9,2 °/o 2. nabetaling vanaf 6 januari 1964 3. verhoging nachtploegtoeslag van 21 °/o tot 31 Spreker gelooft niet dat de Stichting van de Arbeid geen goedkeuring zal geven aan de nieuwe C.A.O., maar er schijnen wel enige punten te zijn waarover men het nog niet eens is, o.a. de hogere nachtploeg toeslag; dit laatste omdat in de Textiel toch al een hoge toeslag hiervoor wordt betaald. De heer Kippers uit als zijn mening, dat men toch wel degelijk rekening moet houden met de toeslag voor de nachtploeg. Als straks de werktijdverkorting voor de 2 ploegen ook zal ingaan, trekken de 3 ploe gen wel weer aan het kortste eind omdat voor deze ploeg een vrije zaterdag praktisch onmogelijk is. 2d. rondvraag De heer Heuver zegt, dat er in Weverij Bijvank II normaal 2 klokken hangen. Nu is echter de één tij delijk weggehaald terwijl de ander 's avonds niet verlicht is. Dit is erg lastig voor de mensen. Spreker vraagt of het niet mogelijk is de lampen an dersom te hangen zodat deze ene klok goed verlicht wordt. De voorzitter zal dit doorgeven. De heer Borkent vraagt betreffende de uitbetaling van de lonen in de Kerstweek en Nieuwjaar of het niet beter ware geweest e.e.a. bijtijds aan te plakken in de fabriek. De voorzitter zegt, dat dit reeds besproken is en dat een volgend keer hiermee rekening gehouden zal worden. De heer Seppenwoolde brengt naar voren nog geen antwoord te hebben gehad op zijn vraag om grote loonverschillen nog dezelfde week bij te betalen. De voorzitter zegt, dat dit punt wel besproken is. Het is mogelijk de grens van 10,die momenteel aangehouden wordt, te verlagen. Hiervoor zal echter geen algemene regeling gemaakt worden, omdat het te dikwijls voorkomt dat het de betrokkene niets kan schelen om het betreffende loonsverschil de week daarop bijbetaald te krijgen. Staat men er echter op direct het tekort bijbetaald te krijgen dan is dit praktisch altijd mogelijk, alhoewel dit veel meer werk geeft dan bij te betalen in de daaropvolgende week. Aan de andere kant heeft het uiteraard geen zin om deze extra boekingen te laten verrichten als de betrokkene zelf het niet bijzonder noodzakelijk acht om het eventueel verschil direct te ontvangen. De heer Beunk vraagt, wanneer de reserve-snipper uren vrij zullen worden gegeven. De voorzitter antwoordt, dat deze vrij worden gege ven op het moment dat de O.R. dit besluit neemt. Hierover wordt gewoonlijk in april een beslissing ge nomen. Als er geen verandering in de C.A.O. was gekomen, was dit punt ook nog niet ter sprake gebracht. Spreker stelt daarom voor hierop in het voorjaar te rug te komen. Als deze uren niet noodzakelijkerwijs ergens voor ge bruikt moeten worden, is het misschien mogelijk de ze voor de woensdag na de vakantie te gebruiken. De heer Waanders meent dat het nog wel moeilijk heden kan geven als wij deze dag eerst op het laatste moment bestemmen voor de woensdag na de fabrieks- vakantie omdat men dit eigenlijk nu al zou moeten weten i.v.m. het bespreken van de vakantieplannen. De voorzitter stelt voor om hierover reeds de gedach ten te laten gaan en eventueel voeling te nemen on der de mensen. Verder niets meer aan de orde zijnde dankt de voor zitter de leden voor hun opkomst en sluit hiermede de vergadering. 15

Het Anker | 1964 | | pagina 15